Теми статей
Обрати теми

Середня зарплата для працівника-новачка

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Друк
Алгоритм розрахунку середньої зарплати для працівників-новачків, які відпрацювали менше одного місяця, випадає із загальних правил. Це стосується усіх видів середньої: лікарняної, відпускної та іншої середньої зарплати. До того ж і загальні правила розрахунку кожної з цих середніх різні. Щоб не заплутатися, читайте нашу статтю.

Механізм розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняних та допомоги по вагітності та пологах (лікарняної середньої) регулює Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Середню зарплату для оплати відпускних, компенсації за дні невикористаної відпустки (відпускну середню) та розрахунку інших виплат регламентує Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 № 100 (далі — Порядок № 100).

Таким чином, залежно від цілей, для яких використовується середній заробіток, маємо справу з двома різними нормативними документами. Кожний з цих Порядків встановлює свої правила визначення розрахункового періоду, критерії (не) включення у розрахунок тих чи інших періодів та виплат, а також алгоритми розрахунку середньої для тих працівників, що відпрацювали у роботодавця менше одного місяця.

У цій статті розглянемо ситуації, коли у працівника-новачка перед настанням страхового випадку чи події, з якою пов’язаний розрахунок середньої зарплати, немає повністю відпрацьованого календарного місяця або такий випадок/подія настали в перший робочий день.

Пропонуємо почати з лікарняної середньої зарплати.

Лікарняна середня

Як зазначалося вище, тут працює Порядок № 1266. Що приємно, він установлює єдині правила розрахунку середньоденної зарплати для обчислення як лікарняних, так і допомоги по вагітності та пологах. Тож одразу переходимо до теми нашої розмови.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі