Теми статей
Обрати теми

Що буде у липні 2022 року

Прожитковий мінімум. З 01.07.2022 зросте розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб із 2481 грн до 2600 грн.

Отже, з цієї дати:

— заробітну плату робітника за липень 2022 року слід індексувати в межах 2600 грн;

— зростуть мінімальний і максимальний розміри аліментів.

На розмір ПСП зміна розміру прожиткового мінімуму з 01.07.2022 не вплине. Так як розмір ПСП встановлюється виходячи із прожиткового мінімуму на 1 січня. І тому якщо прожитковий мінімум змінюється протягом року, то розмір ПСП все рівно лишається не змінним. Він відповідає розміру ПСП встановленому на початку року..

Розмір мінзарплати і показники, на які він впливає (мінімальний страховий внесок, максимальна база нарахування ЄСВ, розмір ЄСВ за себе для ФОП, граничні розміри декретних і лікарняних, трудових штрафів), залишаться таокж незмінними.

Бенефіціари. В минулому році питання щодо подачі інформації про бенефіціарів, а саме про подачу реєстратору даних про структуру власності та «бенефіціарні» документи, піднімалося не один раз. Спочатку таку інформацію мали подати до 11.07.2021. Потім цю дату було здвинуто на 11.10.2021. А в переддень закінчення цього перенесеного строку граничний строк подання інформації про бенефіціарів було перенесено ще раз аж на 11.07.2022.

І от уже скоро на календарі буде майоріти ця гранична дата. А отже через лічені дні сплине час відведений на подання юрособами даних щодо бенефіціарів.

Нагадаємо, що подавати такі дані матимуть всі юрособи незалежно від організаційно-правової форми (ТОВ, АТ, ПП тощо), крім політичних партій та їх структурних підрозділів, творчих спілок та їх місцевих осередків, адвокатських об’єднань, ОСББ, релігійних організацій, державних і комунальних підприємств.

Детально про подання такої інформації читайте в «Податки & бухоблік», 2021, № 78 https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2021/september/issue-78/

Водночас оскільки в Україні триває війна, то бізнесспільноті не до подачі інформації про беніфіціарів. Та і ЄДР на час війни працює у не повному обсязі, а у багатьох юросіб фізично відсутня можливості виконати цей обовʼязок. Тому виникає питання: чи слід взагалі під час війти орієнтуватися на строк подання інформації про бенефіціарів?

Відповідь на це питання дав Мінюст у листі від 09.06.2022 № 44816/55964-26-22/8.4.3. В ньому він заявив, що на подачу інформації про бенефіціарів поширюється дія Закону України від 03.03.2022 № 2115-ІХ. А ним визначено, що юридичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства, протягом трьох місяців після припинення чи скасування ВС або стану війни за весь період неподання документів.

Отже, зобов’язання щодо оновлення відомостей про бенефіціарів та здійснення щорічного підтвердження відомостей про бенефіціарів можна буде виконати після закінчення ВС, а саме протягом трьох місяців після цієї події.

Якщо суб’єкт господарювання виконає вище згаданий обов’язок у цей строк, то санкції, передбачені законодавством, застосовуватися до нього не будуть.

Хоча, подати інформацію про бенефіціарів можна і у військовий час. Звичайно якщо у суб’єкта господарювання є така можливість.

Закон про мову. З 16.07.2022 набуває чинність чергова порція норм Закону про мову*. А саме з цієї дати:

користувацький інтерфейс комп’ютерних програм встановлених на товарах, що реалізуються в Україні, повинен мати державну мову. При цьому за обсягом та змістом такий інтерфейс повинен містити не менше інформації, ніж іншомовні версії такого інтерфейсу. Недотримання цієї вимоги має наслідки, визначені законодавством про захист прав споживачів для реалізації товару неналежної якості;

інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів держвлади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, ЗМІ, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконуються державною мовою.

* Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII.

Виняток щодо нововведень стосується інтернет-представництва ЗМІ, зазначених у ч. п’ятій ст. 25 Закону про мови.

За порушення цих нововведень на керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності та фізосіб накладають штрафу у розмірі від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення — від 8500 до 11900 грн.

ТВЕН та тютюн. З 01.07.2022 наберуть чинність зміни, передбачені Законом України від 2 грудня 2019 року № 1019-IX до ст. 1 Закону № 481. Відповідно до цих змін тютюновмісні вироби для електронного нагрівання (ТВЕН) віднесено до категорії тютюнові вироби.

Відповідно після цього на ТВЕН розповсюдиться ті ж правила, які визначені Законом № 481, що і на тютюнову вироби, в тому числі і відповідальність за недотримання розміру максимальних роздрібних цін на такі товари.

Освітнє ПДВ-звільнення. З 01.07.2022 набуває чинність Закон України від 17.02.2022 № 2082-IX, яким розширюється перелік операцій звільнених від оподаткування ПДВ. А саме з цієї дати від нарахування ПДВ звільняється імпорт наукових приладів, обладнання, запасних частин і витратних матеріалів до них, реактивів, зразків, наукової літератури (новий п. 21 ч. 1 ст. 282 МКУ), якщо таку імпортну операцію здійснюється державними науковими установами, державними закладами вищої освіти для забезпечення власної освітньої, наукової та науково-технічної діяльності (п. 197.28 ПКУ).

Цк звільнення не стосується імпорту вище наведених товарів якщо вони походять з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором, або ввозяться з таикх країн.

Рейдерство. З 26.07.2022 набуває чинності Закон України від 12.05.2022 № 2255-IX яким вносяться зміни до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству. Так зокрема цими змінами вдосконалено процедуру розгляду скарг, усунуто положення, які дозволяли недобросовісним особам блокувати розгляд скарг Мін’юстом, запроваджено обов’язковість оприлюднення прийнятих Мін’юстом рішень на офіційному веб-сайті.

Страхування. З 01.07.2022 набирає чинності постанова Нацбанку від 30.05.2022 № 108, якою регулюються правила укладання договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. А саме відповідно до цих змін:

розмір базового страхового платежу за такими договорами становить 180 грн;

максимальні розміри страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення документів про ДТП без участі уповноважених на те працівників Нацполіції складає 80000 грн на потерпілого.

Форма № 3-ПН. З 7 липня 2022 року інформацію про робочу силу (вакансії), що мають подавати роботодавців згідно із п. 4 ч. 3 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI треба буде подавати за новою формою. А саме слід буле використовувати звітності за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затвердженою наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22.

Детально про заповнення нової форми № 3-ПН читайте у статті в поточному номері.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі