Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Двопроцентник чи не двопроцентник: «підводні камені»

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2022/№ 34
Друк
ФОП подав заяву про перехід на ставку 2 % єдиного податку. Відмови не отримав, але і до Реєстру платників єдиного податку його досі не внесено. Податківці кажуть, що фізично не встигають обробляти заяви. І , мовляв, якщо немає відмови, вважайте себе платником на ставці 2 %. Воно то добре, але чи не вилізе це боком?

Як «по закону». Наразі згідно п.п. 9.8 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ чітко встановлено, що суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку (ЄП) групи 3 зі ставкою 2 % із наступного робочого дня після подання заяви. Це якщо заяву про перехід подано починаючи з 01.04.2022 і мова не про новостворених суб’єктів.

І тут власне уже зрозуміло, що одразу на наступний робочий день ми не побачимо, перевели нас на ставку 2 % чи ні, бо:

— за загальним правилом (ст. 299 ПКУ) у податківців є 2 робочих дні на реєстрацію/відмову в реєстрації суб’єкта платником ЄП;

Щоб подивитися повну версію, передплатіть Pro доступ Вже передплатили? Увійти
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі