Загальна характеристика спец-ЄП Практика перших місяців показала, що запровадження спец-ЄП було доволі ефективним кроком. Чимало компаній вже скористалися цим правом і перейшли на його сплату. Причому йдеться у тому числі про ті компанії, які за звичайних умов ніколи не могли розраховувати на спрощену систему. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі номер, в якому розкрито усі особливості роботи, з якими стикаються спеціалізовані єдиноподатники.
Спец-ЄП і ПДВ — несумісні сумісності У платників спец-ЄП з ПДВ — особливі відносини. Ці платники можуть мати такий ПДВ-статус, якого не має жодна інша група платників. У цій статті будемо розбиратися з ПДВ-нюансами, пов’язаними з роботою на спец-ЄП!
Перехід на спец-ЄП: процедура Автоматично перейти на спец-ЄП, на жаль, неможливо. Тож ті, хто хоче це зробити, мають дотримати певну процедуру. У цій статті будемо розбиратися, що ж це за процедура і як її застосувати!
Двопроцентник чи не двопроцентник: «підводні камені» ФОП подав заяву про перехід на ставку 2 % єдиного податку. Відмови не отримав, але і до Реєстру платників єдиного податку його досі не внесено. Податківці кажуть, що фізично не встигають обробляти заяви. І , мовляв, якщо немає відмови, вважайте себе платником на ставці 2 %. Воно то добре, але чи не вилізе це боком?
Доходи єдиноподатників на ставці 2 % З 1 квітня ряди єдиноподатників спецгрупи 3 почали поповнювати підприємства і підприємці, які до того зі спрощеною системою знайомі не були. Їм варто врахувати ряд нюансів, передбачених при роботі на спрощенці. Зокрема, специфічні правила обліку доходів. Про них зараз і поговоримо.
Поворотна фіндопомога і спецЄП Доволі значна кількість підприємств та ФОП на час воєнного стану перейшли на спецЄП. В зв’язку з цим у них постійно виникають запитання з приводу оподаткування різних операцій. Так доволі значна кількість запитань стосується надання та повернення поворотної фінансової допомоги. Тому сьогодні і поговоримо про те як відобразити такі операцій в обліку платника спецЄП.
Правила заповнення декларації з спецЄП І от це сталося. Мінфін нарешті (за два тижні до закінчення звітування із спецЄП) таки затвердив форму декларації з спецЄП. Про те як її заповнити і на що звернути увагу при заповнення поговоримо далі.
Туди і назад, або Перехідні операції платника спец-ЄП Внаслідок переходів між системами оподаткування майже завжди виникають перехідні операції. Не є виключенням і перехід із загальної системи на сплату спец-ЄП. А також повернення до попередньої системи оподаткування. Як ці операції обліковувати? Про це зараз і поговоримо.
Якщо продавець став безПДВшником Продовжуємо огляд єдиного податку за ставкою 2%. Як відомо, при її використанні ПДВ-реєстрація платника заморожується. Про те, як зміна ПДВ-статусу або ставки ПДВ може вплинути на умови договорів, зараз поговоримо.
Повернення товарів, авансу після переходу на «спецЄП» 2 %: податкові наслідки В цій статті поговоримо про ситуації, коли постачання товарів/послуг або перерахування авансу відбулося до переходу на «спецЄП», а після такого переходу відбувається зміна умов договору. Наприклад, постачання зовсім відміняється (товар/аванс повертаються) або змінюється ціна товару. Розберемося з тим, які податкові наслідки будуть мати такі операції.
Перехід з прибутку на ЄП 2 %: як відзвітувати? Чимало підприємств — платників податку на прибуток перейшло з загальної системи оподаткування на сплату єдиного податку (ЄП) групи 3 зі ставкою 2 % з середини квітня чи травня 2022 року. Як декларувати податок на прибуток та звітувати з ЄП таким перебіжчикам? Про алгоритм дій у подібній ситуації наша подальша розмова.
Відмовляємось від 2 % ЄП: заява і наслідки Не дивлячись на привабливість єдиного податку зі ставкою 2%, деяким платникам наразі вигідніше повернутися на загальну систему або до лав спрощенців на ставку 3 %, щоб відновитися платниками ПДВ. Відмовитись від спец-ЄП можна в будь-який момент (не чекаючи скасування воєнного стану). Як подати Заяву на відмову і які перехідні наслідки чекають платників при відмові? Давайте розбиратися.
Для кого вигідний 2 %-вий єдиний податок Під час війни у таких складних умовах бізнесу треба надто інтенсивно працювати й розвиватись, щоб підтримувати і народ, і армію. Тому Законом від 15.03.2022 № 2120-ІХ депутати до закінчення воєнного стану ввели єдиний податок для групи 3 за ставкою 2 % (далі — спецЄП). Та чи усім вигідно переходити на тимчасовий спецЄП? Давайте проаналізуємо переваги та недоліки цього способу оподаткування.