Застосування електронного квитка в громадському транспорті законодавець намагався врегулювати доволі давно. Так, іще у 2017 році відповідні норми з’явилися у профільних законах № 2344 та № 1914*.
* Закони України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-III та «Про міський електричний транспорт» від 29.06.2004 № 1914-IV відповідно.
Обидва закони передбачають впровадження так званої автоматизованої системи обліку оплати проїзду (АСООП) в міському пасажирському транспорті, з наявністю якої й пов’язується можливість застосування електронного квитка.
За визначенням із ст. 1 законів № 2344 та № 1914,
електронний квиток — це проїзний документ встановленої форми, який після реєстрації в АСООП дає право пасажиру на одержання транспортних послуг
Право прийняття рішення про впровадження АСООП у міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності, встановлення порядку її функціонування, видів, форм носіїв, порядку обігу та реєстрації проїзних документів законодавець делегував органам місцевого самоврядування. Крім того, на місця було делеговано також затвердження правил користування міським пасажирським транспортом, які мають визначати, зокрема, порядок проїзду і його оплати, враховуючи наявність АСООП.