Теми статей
Обрати теми

Часткова втрата/псування товару з вини перевізника

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 31
Друк
Підприємство найняло перевізника для доставки свого товару покупцеві. При транспортуванні товару частина такого товару зникла (зіпсувалася тощо). Перевізник готовий компенсувати продавцю збитки від втрати товару. Як обліковувати отриману компенсацію від перевізника?

Хто має отримати компенсацію

Перш за все коли мова йде про знищення чи псування частини товару з вини перевізника, слід з’ясувати, хто саме має право вимагати у перевізника компенсації витрат за знищення/псування частини товару.

Щоб це зрозуміти, слід установити, коли відповідно до умов договору переходять від продавця до покупця ризики та контроль, пов’язані з товаром, що доставляється.

Можливі різні варіанти правил переходу права власності на товар. Водночас найчастіше використовують такі два варіанти:

1) у договорі могло бути прописано, що продавець зобов’язаний доставити товар покупцеві. У цьому випадку згідно із ст. 664 ЦКУ обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент вручення товару покупцеві;

2) якщо ж у договорі обов’язку доставити товар за продавцем не закріплено, то ризики щодо товару (в тому числі й при випадковому знищенні або випадковому пошкодженні товару) переходять до покупця з моменту передання йому товару (в тому числі й передачі товару перевізнику), якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 668 ЦКУ).

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі