Теми статей
Обрати теми

Навчання коштом підприємства

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 66
Друк
Наразі в Україні добігає кінця вступна кампанія. Вступники, яким не судилося потрапити на бюджет, можуть обрати контрактну форму навчання. Зрозуміло, що платне здобуття освіти — це задоволення не з дешевих. Тож добре, коли тягар оплати може взяти на себе підприємство. Якщо ж ви бухгалтер такого підприємства, то перед вами одразу постають питання оподаткування вартості навчання й відображення її у звітності та обліку. Наша стаття допоможе в усьому розібратися.

Почнемо з того, що будь-яка юридична особа або ФОП (далі — підприємство) можуть навчати не тільки своїх працівників, а й сторонніх осіб, які не перебувають з ними у трудових відносинах, наприклад, дітей працівників. При цьому правила оподаткування та відображення у звітності вартості навчання однакові як щодо працівників, так і стосовно непрацівників.

Ще більше тішить те, що ПКУ виводить навчальні доходи фізичних осіб з-під оподаткування, хоч і встановлює для цього певні умови та обмеження. Однак про все по порядку.

Навчання без податків для всіх

ПДФО/ВЗ. Неоподатковуване навчання за рахунок суб’єктів господарювання можливе завдяки п.п. 165.1.21 ПКУ. Згідно з цим підпунктом не оподатковується сума, сплачена будь-якою юридичною або фізичною особою за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку платника податку, якщо одночасно виконуються такі дві умови.

Умова 1. Кошти сплачені на користь вітчизняного вищого або професійно-технічного навчального закладу (далі — виш і ПТНЗ відповідно). Вважаємо, що ця умова стосується й вітчизняних закладів фахової передвищої освіти (далі — передвиш).

Умова 2. Сума плати за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки/перепідготовки фізособи — платника податку не перевищує трикратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року (у 2023 році — 20100 грн) за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки/перепідготовки.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі