Почнемо з того, що новий Порядок № 76 діє паралельно з Порядком, затвердженим постановою КМУ від 04.02.2015 № 45 (далі — Порядок № 45). Тож якщо ви раніше використовували для бронювання Порядок № 45, то можете й надалі користуватися ним або ж обрати Порядок № 76.
Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки до набрання чинності Порядком № 76, є чинними протягом строку, на який вони надані.
Перед тим, як ознайомитися з Порядком № 76, зазначимо, що ця стаття для звичайних підприємств. Нюанси бронювання в держорганах, ОМС, спецустановах ООН, закордонних дипустановах в Україні, представництвах донорських установ, у виконавців проєктів міжнародної технічної допомоги, представництв міжнародних організацій, міжнародних та українських неурядових організаціях, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, не розглядаємо.
Для початку визначимося, що таке бронювання військовозобов’язаних. Це отримання через роботодавця відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Заброньовані працівники також не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві (ч. 2 ст. 25 Закону № 3543*).
* Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.93 № 3543-XII.
Хто ж може бути заброньований відповідно до Порядку № 76? Військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, що: