Теми статей
Обрати теми

Замовник відмовляється підписувати акт: ПДВ-наслідки

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Липень, 2023/№ 55
Друк
Підприємство займається виконанням підрядних робіт. За договорами підряду передбачено підписання актів виконаних робіт за результатами перевірки фактичного обсягу виконаних робіт. Замовник відмовляється підписувати акт виконаних робіт, бо не погоджується з якістю виконаної роботи. Як цей факт впливає на ПДВ-облік виконавця?

Юридичні основи

Розпочнемо з того, що замовник відповідно до ч. 1 ст. 853 ЦКУ зобов’язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.

Тому суди (див. Оглядовий лист ВГСУ від 18.02.2013 № 01-06/374/2013) вважають, що обов’язок прийняти виконані роботи, а у випадку виявлення недоліків робіт негайно про них заявити (у тому числі шляхом мотивованої відмови від підписання акта виконаних робіт), законом покладений саме на замовника.

Отже, замовник у будь-якому випадку має підписати акт про виконання роботи. Інша справа, що коли він не згоден з якістю чи об’ємом робіт, зазначених у акті, він може висунути претензію до виконавця.

Враховуючи це, вважаємо, що

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі