Теми статей
Обрати теми

Перевірки ПДФО та ЄСВ: де копають?

Ушакова Лілія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Червень, 2023/№ 46
Друк
ДПСУ наказом від 04.05.2023 № 322 затвердила Методику проведення перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати ПДФО, ЄСВ та ВЗ (далі — Методика). Розглянемо, які обсяги інформації перевірятимуться та які способи обґрунтування висновків у матеріалах перевірки застосовуватимуться.

Методика, яку сьогодні розглядаємо, застосовується при документальних перевірках (планових або позапланових, виїзних або невиїзних). Весь процес проведення таких перевірок умовно поділено на 3 етапи.

Етапи перевірки

Етап 1 — організаційний. Податкова відбирає платника податків, якого перевірятиме. Після виходу на перевірку обзнайомлюється з його наказом про облікову політику, наказами про прийняття на роботу працівників, штатним розписом, цивільно-правовими договорами.

Етап 2 — перевірочний. ПДФО/ВЗ/ЄСВ є суто розрахунковими величинами. Тож правильність їх обчислення податківці визначають виключно шляхом перевірки (суцільним чи вибірковим способом) даних:

— первинних документів, що містять відомості про доходи, що були нараховані (виплачені) фізособам;

— регістрів бухгалтерського обліку, наданих платником податків під час проведення документальної перевірки.

Перевіряють рахунки: 64 «Розрахунки за податками й платежами», 65 «Розрахунки за страхуванням», 66 «Розрахунки за виплатами працівникам», 30 «Готівка», 31 «Рахунки в банках», 37 «Розрахунки з різними дебіторами», 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками»

Отримані дані порівнюють з тими, що були зазначені у звітності (Об’єднаному звіті, а до його появи — в формі № 1ДФ та Звіті з ЄСВ).

Увага! Під час проведення перевірки можуть використовувати інформацію, що надійшла:

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі