Помилитися можна будь-де, наприклад неправильно зазначити назву/прізвище платника спецЄП, його код за ЄДРПОУ, звітний період тощо. Ці помилки виправити не складно. Допоможе «уточнююча» декларація.
Приклад 1: у декларації за січень 2023 ФОП допустив помилку: неправильно зазначено П. І. Б. ФОП. Чи треба виправлятися і як?
Найменування/П. І. Б. спрощенця — це обов’язковий реквізит декларації (п. 48.3 ПКУ). Тому помилка в ньому може призвести навіть до того, що податківці визнають декларацію неподаною (п. 48.7 ПКУ).
Зазвичай вони повинні дати знати про це протягом 3 робочих днів (якщо декларація подана на папері) або протягом 5 робочих днів (якщо декларація подана поштою або через Інтернет) (п. 49.11 ПКУ). Тож якщо претензій не було, начебто можна все залишити, як є.
Але буває, що податківці «прокидаються» й пізніше і визнають декларацію неподаною (навіть після того, як єдиноподатник отримав успішну квитанцію № 2). А неподаний звіт — це штраф. Тож обережним платникам рекомендуємо виправитися. Жодних штрафів у цьому разі точно не буде!
Як же виправити помилкові П. І. Б.? Оскільки граничний строк подання декларації за січень вже сплив (20.02.2023), то подаємо «уточнюючу» декларацію за січень 2023.
У ній всі дані (сумові і несумові) заповнюємо правильно (ніби помилки не було), у т. ч. П. І. Б. підприємця на титулці. Розділ ІІІ «Визначення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» не чіпаємо. Оце й усе!
Поля 2 і 3 «уточнюючої» декларації (про звітний і уточнюваний періоди) заповнюють однаково — у них зазначають уточнюваний податковий (звітний) період, помилки якого виправляються