№52

Податки & бухоблік, червень, 2023/№ 52 Інші номери журналу ›
 • Законопроєкт № 8401: огляд податкових змін Це саме той законопроєкт*, яким планується скасувати спецЄП та повернути «довоєнні» правила оподаткування. Наразі вже є текст цього законопроєкту, підготовлений до другого читання**. Вочевидь прийняття його найближчим часом таки відбудеться. Тому пропонуємо коротко обговорити, які зміни передбачаються останньою версією законопроєкту.
 • Якщо основні засоби повністю замортизовані До нас надходять запитання від читачів. Як бути, якщо основні засоби (ОЗ) повністю замортизовані (досягли нульової залишкової вартості). Чи треба їх списувати з балансу? Чи можна ці об’єкти продовжувати використовувати і далі? Чи обов’язкова їх переоцінка? Чи можна «нульовий» об’єкт продати? Розбираємося.
 • Помилка у декларації платника спецЄП: як виправити? Заповнили не той рядок, вказали неправильну суму чи не вказали правильну? Не засмучуйтеся. Зараз розберемося на прикладах, як самовиправитися, якщо платник спецЄП допустив помилку в декларації.
 • Авансовий звіт: нову форму затверджено Наказ Мінфіну від 09.05.2023 № 239
 • Підсумований облік: підрахунок і оплата надурочних Пропонуємо приділити увагу визначенню і оплаті надурочних годин при підсумованому обліку робочого часу. Адже оплата за роботу в надурочний час належить до мінімальних гарантій в оплаті праці, порушення якої загрожує роботодавцю чималими штрафами. Тим паче, що наразі добігли кінця квартальні та піврічні облікові періоди за підсумованим обліком, коли бухгалтеру треба підрахувати й оплатити час, що був відпрацьований понад норму.
 • Не сплатили ПДФО та ВЗ з невиплаченого доходу: відповідальність Підприємство нарахувало працівникам заробітну плату за березень 2023 року, але не виплатило її. ПДФО та ВЗ перераховані до бюджету в червні, тобто за межами граничних строків сплати. Яке покарання «світить» у такій ситуації підприємству, що порушило строки сплати податку та збору? Читайте нашу статтю та дізнавайтеся.
 • Неоплачувані лікарняні: причини та наслідки Зазвичай період тимчасової непрацездатності працівників підлягає оплаті, адже вони є застрахованими особами. Однак є винятки, коли лікарняний лист не є підставою для виплати допомоги. У яких випадках таке можливе і до яких наслідків це призведе, поговоримо далі.
 • Імпорт алкоголю/тютюну й продаж уроздріб: чи подавати звіти 1-АО, 1-ОТ? До нас звертались читачі, які імпортують алкогольні напої та/або тютюнові вироби чи РЕС*. Потім вони реалізують ці імпортні товари лише вроздріб, через власні торговельні точки. Фіскали вимагають від них подання звітів № 1-ОА (у разі імпорту та роздрібного продажу алкоголю) та № 1-ОТ (те ж саме — тютюнових та/або РЕС). Нас запитують: чи зобов’язані вони у таких ситуаціях подавати до ДПС ці оптові торгові звіти?
 • Заміна орендодавця та реєстрація ПН старим орендодавцем, якій перейшов на спецЄП Орендодавець не зареєстрував податкові накладні за надані у першому півріччі 2022 року послуги оренди та перейшов на спецЄП. З початку другого півріччя 2022 року відбулася заміна орендодавця у зобов’язанні за договором оренди. Чи є шанс в орендаря отримати податковий кредит? Коли в орендаря виникає право на списання непідтвердженого податкового кредиту?
 • НБУ дозволив розрахунки з нерезидентами за деякими кредитами Постанова Правління НБУ від 20.06.2023 № 77
 • Календар бухгалтера на липень 2023 року
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі