Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Прощення поворотної фіндопомоги

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 21
Друк
Надаючи поворотну фіндопомогу, кредитор, звісна річ, розраховує на її повернення. А якщо раптом щось склалося не так, як гадалося, і кредитор розуміє, що сподівання отримати свої гроші від боржника марні? Тоді він може вдатися до такого способу врегулювання заборгованості, як прощення боргу. Як його слід оформити? Які негативні податкові наслідки для сторін воно матиме?

Звузимо тему нашої статті до ситуації, за якої надавачем і отримувачем поворотної фіндопомоги (далі — ПФД) є юридичні особи — платники податку на прибуток. Цим податком і обмежимо нашу розмову, оскільки про ПДВ тут говорити нічого. Адже

як надання, так і отримання ПФД не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки такі операції не підпадають під визначення операцій із постачання товарів/послуг

Підтвердження цього висновку див. у п. 185.1, пп. 14.1.185, 14.1.191 ПКУ. При прощенні боргу за поворотною фіндопомогою теж жодних ПДВ-наслідків не буде.

Що прощатимемо

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі