Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Позика в обліку позикодавця

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 21
Друк
Якщо у підприємств є вільні кошти, то вони можуть їх або лишити на своїх рахунках і спостерігати, як вони там лежать «мертвим» вантажем, або допомогти у складній ситуації дружньому підприємству, наприклад, позичивши їх. Якщо підприємство позичає гроші іншим особам (як під відсотки, так і безвідсотково), у нього виникає запитання щодо того, як ця операція впливає на його облік та оподаткування. Тому далі детально і поговоримо саме про це.

Бухгалтерський облік

Тіло позики. Для підприємства-позикодавця факт надання грошової позики (як відсоткової, так і безвідсоткової) і факт її повернення не буде впливати ні на доходи, ні на витрати. Адже такі суми не вписуються у поняття дохід та витрати, що прописані у п. 5 НП(С)БО 15 «Дохід», п. 6 НП(С)БО 16 «Витрати».

Позикодавець надану позику відображає у складі дебіторської заборгованості. Бухоблік позики залежить від строку її повернення. Тобто від того, якою вона є: короткостроковою чи довгостроковою.

Так, якщо позикодавець видав:

1) короткострокову позику, тобто строк повернення не перевищує 12 місяців з моменту надання, то її слід обліковувати як поточну дебіторську заборгованість на субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами» за чистою реалізаційною вартістю;

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі