Теми статей
Обрати теми

Обліковуємо гарантійний платіж при оренді

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 23
Друк
Здавання в оренду власного майна — справа хоч і вигідна, проте доволі ризикова. Один невдалий крок — і можна залишитися й без прибутків, і без майна, яке їх приносило. Тож аби хоч якось убезпечити себе, орендодавці вимагають сплатити наперед або згодом так званий гарантійний платіж (зазвичай у розмірі місячної орендної плати). Яка його правова природа? До яких податкових наслідків призводить такий платіж? Як він обліковується в орендаря та орендодавця?

Правова природа гарантійного платежу

Гарантійний платіж є видом забезпечення виконання зобов’язань за договором оренди. Найчастіше на практиці залежно від змісту цього виду договору гарантійний платіж розглядають або як завдаток, або як заставу.

Гарантійний платіж — завдаток. Згідно з ч. 1 ст. 570 ЦКУ завдаток видається кредитору боржником у рахунок платежів за договором, на підтвердження зобов’язань та на забезпечення їх виконання. Тому якщо в договорі передбачено, що гарантійний платіж зараховується в оплату орендних платежів і є забезпеченням цих платежів, він у розумінні ЦКУ є завдатком за послуги оренди, що будуть надані.

За нормального розвитку подій переданий завдаток буде зарахований як часткове виконання грошового зобов’язання за основним договором (договором оренди).

Якщо боржник (орендар) порушить зобов’язання, завдаток залишається у кредитора (орендодавця) як штрафна санкція

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі