Теми статей
Обрати теми

Дропшипер — юрособа: податковий та бухоблік

Павленко Олексій, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 41
Друк
За зверненнями наших читачів у цій публікації обговоримо питання податкового та бухгалтерського обліку юридичної особи, яка здійснює посередницьку діяльність з продажу товарів через інтернет-мережу (дропшипінг). Зокрема, для таких посередників (дропшиперів), які ще не є платниками ПДВ, висвітлимо питання особливості обрахунку «річного» обсягу поставок для порівняння його з граничним 1 млн грн, перевищення якого вимагає реєстрації платником цього податку.

Схема роботи

Детальніше про те, що розуміється під дропшипінгом, читайте у матеріалі «Дропшипінг, як різновид інтернет-торгівлі» // «Податки & бухоблік», 2023, № 41.

А надалі ми з податкових та бухгалтерських кутів розглядатимемо традиційну схему дропшипінгу, з якою до нас зверталися читачі. А саме.

Юридична особа — посередник (дропшипер) на підставі договорів комісії, укладених з українськими виробниками, імпортерами, дистриб’юторами, оптовими торговцями тощо, реалізує через свій інтернет-магазин (інтернет-аукціон) товари згаданих суб’єктів господарської діяльності. Товари покупцям відвантажуються безпосередньо виробниками, імпортерами, дистриб’юторами, оптовими торговцями тощо за отриманими від дропшипера адресами (рознарядками).

Дропшипер отримує свій прибуток як різницю між роздрібними цінами, за якими він продає товар в Інтернеті, та оптовими цінами, за якими він розраховується зі згаданими госпсуб’єктами (виробником, оптовим продавцем, дистриб’ютором тощо).

А тепер перейдемо до облікових особливостей такого «інтернет-виду» діяльності юрособи-посередника.

Податок на прибуток

Тут якраз усе стандартно — якісь особливості відсутні. Відображення дропшипером цих операцій в обліку з податку на прибуток здійснюється за бухгалтерськими правилами (див. нижче про бухоблік). Причому як малодохідниками, так і високодохідниками. Оскільки жодних податкових різниць для таких операцій розд. III «Податок на прибуток підприємств» ПКУ не передбачає.

До речі,

при вирішенні питання про незастосування податкових різниць в порядку п.п. 134.1.1 ПКУ до ліміту в 40 млн грн річного доходу кошти, отримані дропшипером в оплату вартості товарів (а не його послуг, як посередника), не включаються

Хоча такі суми (вартість товарів, що реалізуються через Інтернет) «механічно» — транзитом і проводяться в його бухобліку через субрахунки доходів (див. нижче)…

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі