Повернення зі спецЄП: чи нараховуються «компенсуючі» ПЗ за використаними під час спецЄП послугами?

Казанова Марина, податковий експерт
До переходу на спецЄП перерахували аванс за послуги постачальнику. ПДВ включений у податковий кредит. Після того як ми перейшли на спецЄП, постачання скасували і постачальник нам повернув оплату. Чи маємо ми нарахувати «компенсуючі» ПЗ за п. 198.5 ПКУ після повернення зі спецЄП, адже в п.п. 91.2 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ сказано тільки про товари та необоротні активи (про послуги не сказано)?

Розгляд цього питання розділимо на дві частини. Спочатку розберемося з тим, чи потрібно взагалі нараховувати «компенсуючі» ПЗ за послугами, які були придбані «з ПДВ» до переходу на спецЄП, а використані (реалізовані, поставлені) під час спецЄП. А в другій частині зупинимося безпосередньо на операції повернення авансу (який був сплачений до переходу на спецЄП, а повернений під час перебування на спецЄП).

Чи нараховуються «компенсуючі» ПЗ за послугами? Варто звернути увагу на те, що п. 9 підрозд. 8 розд. XX ПКУ містить дві норми щодо нарахування «компенсуючих» податкових зобов’язань (ПЗ) з ПДВ після повернення зі спецЄП:

— одна (п.п. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розд. XX ПКУ) — призначена для платників, які повернулися зі спецЄП до 01.08.2023. І в ній визначено, що «компенсуючі» ПЗ нараховуються за товарами/послугами/необоротними активами, придбаними/виготовленими «з ПДВ» до переходу на спецЄП, які використані (поставлені, реалізовані) на спецЄП в операціях, що не є об’єктом оподаткування ПДВ;

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі