Військовий збір з фізосіб та ставка 5 %: відповіді на запитання Закон № 4015*, яким, серед іншого, збільшується ставка ВЗ з 1,5 до 5 %, таки набрав чинності з 01.12.2024. Залишимо за бортом те, як усе це «дійство» відбувалося. Зосередимося на суті та дамо відповіді на запитання, які вже сьогодні турбують податкових агентів і стосуються ВЗ.
Держбюджет-2025: до чого готуватися? 28 листопада 2024 року був підписаний Президентом України та опублікований Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX (далі — Закон про держбюджет). Сьогодні поговоримо про те, на які положення цього документа потрібно звернути увагу бухгалтерам суб’єктів господарювання.
Куди «сховатися» ФОП від ВЗ та ЄСВ за себе Закон про запровадження військового збору (ВЗ) для ФОП на єдиному податку (ЄП) та підняття ставки ВЗ для ФОП на загальній системі — вже прийняли та опублікували. Норму про безальтернативну сплату ЄСВ за себе у 2025 також вже протягнули через Закон про Держбюджет-2025. Тож може виникнути питання: чи можна десь від цих платежів сховатися? Про це зараз і поговоримо.
Податкові зміни для торговців пальним та обмінників валют Податківці почали надавати роз’яснення щодо застосування норм Закону № 4015* (у минулому законопроєкт № 11416-д), який набув чинності з 01.12.2024. Одним з них є інформаційний лист № 8/2024**. Проаналізуємо його.
Військовий збір: очікуємо швидкі зміни до нового закону Норми щодо сплати військового збору (ВЗ), які тільки-но побачили світ, вже обіцяють швидко підкоригувати. Зокрема, хочуть виправити сплату «заднім числом» ВЗ платниками єдиного податку (ЄП). Але є й інші цікаві пропозиції. Тож розбираємось!
Бронювання: ні тижня без змін! Тримайте чергову порцію… Про зміни, які вносилися постановою КМУ від 22.11.2024 № 1332 до Критеріїв* та Порядку № 76**, розповідалося у статтях «Оновлено критерії критичності» та «Новий порядок бронювання: знайомимося» // «Податки & бухоблік», 2024, № 96. І ось маємо від Кабміну нову порцію змін до змін. Вони вже працюють. Тож приєднуйтесь до розмови.
Зимова єПідтримка: хто і як може отримати 1000 грн від держави Це ще один експериментальний проєкт в рамках президентської програми «Зроблено в Україні»*. Наразі йдеться про одноразову державну грошову допомогу в розмірі 1 тис. грн. На яких умовах і хто може на неї претендувати, а також куди та як її можна буде витратити, розповімо в цій статті.
Мобілізація транспорту: Відомість у ТЦК до 20 грудня Наближається 20 грудня — крайній термін другого за рік подання підприємствами до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК) «Відомості про наявність транспортних засобів і техніки…» на виконання свого військово-транспортного обов’язку.
POS-термінали: хто може не застосовувати у 2025 році? З 1 січня 2025 року розширюється коло торговців, які, окрім готівки, мають надавати можливість покупцю розрахуватися безготівково — зокрема, платіжною карткою. Це не якісь нові зміни. Це новий етап у запровадженні «термінального обов’язку», про який ми сьогодні і поговоримо.
Фіскальний чек РРО: оригінал чи копія Вже добрий десяток літ кожний чек РРО потрапляє на сервер ДПСУ, що дає змогу всім бажаючим пересвідчитися в його справжності. Та чи можна сьогодні обійтися без оригіналу чека? І якщо так, то в яких випадках це можливо? Розглянемо, що каже з цього приводу закон і як ставляться до цього податківці.
Лікарняні: механізм розрахунку Сума лікарняних та механізм їх розрахунку залежать, зокрема, від того, де працює найманий працівник — у звичайного роботодавця чи у резидента Дія Сіті. Крім того, суттєво «зрізати» суму лікарняних може факт відсутності у працівника 6 місяців страхового стажу за останні 12 місяців перед настанням страхового випадку. Усі ці особливості та їх вплив на розрахунок лікарняних розглянемо на сторінках «Податки & бухоблік». А почнемо нашу розмову з алгоритму розрахунку лікарняних працівникам звичайних роботодавців, у яких зі страховим стажем за останні 12 місяців усе добре.
Лікарняні: ситуації з практики Тема лікарняних завжди викликає жваве обговорення в бухгалтерських колах. Це й зрозуміло, адже допомога по тимчасовій непрацездатності найманим працівникам виплачується за рахунок ПФУ. А останній дуже прискіпливо контролює цільове використання своїх коштів. Тож у цій статті пропонуємо вам розглянути цікаві ситуації, з якими стикнулись ваші колеги на практиці при обчисленні лікарняних. Впевнені, тут ви знайдете відповіді й на свої запитання, що виникли при розрахунку непрацездатних виплат.