Теми статей
Обрати теми

Оренда приміщення у фізособи в іншому місті

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Підприємством було укладено з фізособою, що не є ФОП, договір оренди нежитлового приміщення. Приміщення розташоване в іншому місті (не за місцезнаходженням підприємства). Куди сплачувати ПДФО та ВЗ з орендної плати? Що буде об’єктом оподаткування ПДФО/ВЗ? Чи треба для його визначення порівнювати орендну плату з мінімальною сумою оренди і якщо так, де знайти дані щодо цього?

Відповідаємо на наведені запитання.

Сплата ПДФО та ВЗ. Якщо суб’єкт господарювання орендує у фізособи приміщення, то ПДФО з суми орендної плати він сплачує до відповідного до бюджету за своїм місцезнаходженням (основним місцем обліку). Такий порядок зафіксовано в п.п. 168.4.4 ПКУ та абзаці другому ч. 2 ст. 64 БКУ. При цьому неважливо, де розташоване орендоване приміщення — поза місцем розміщення підприємства-орендаря чи ні. Не має значення й податкова адреса фізособи-орендодавця.

На цьому наголошували й податківці у роз’ясненні БЗ 103.07.

Що стосується ВЗ, утриманого з орендних доходів, то також незалежно від розташування приміщення, податковий агент сплачує внесок до держбюджету за своїм місцезнаходженням.

Зауважимо, що перерахувати до бюджету ПДФО та ВЗ, утримані із суми орендної плати, орендар повинен:

1) одночасно з виплатою оподатковуваного доходу — якщо виплата орендної плати здійснюється готівкою, знятою з рахунку в банку, або шляхом перерахування на банківський рахунок фізичної особи — орендодавця;

2) протягом 3 банківських днів, наступних за днем нарахування (виплати, надання) доходу, — якщо виплата здійснюється в натуральній формі або готівкою з каси податкового агента;

3) не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу, — якщо орендар нарахував орендний дохід, проте не виплатив його протягом цього періоду.

Об’єкт оподаткування. Дохід від надання нерухомого майна в лізинг, оренду або суборенду оподатковують ПДФО за ставкою 18 % та ВЗ за ставкою 1,5 % за правилами, встановленими п. 170.1 ПКУ.

Об’єкт оподаткування визначають виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі, але не менше мінімальної суми орендного платежу за повний або неповний місяць оренди

Це вимога п.п. 170.1.2 ПКУ.

Таку мінімальну суму бази оподаткування знаходять, помноживши загальну площу орендованого приміщення у кв. м на мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. м. У свою чергу, мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. м загальної площі нерухомого майна з урахуванням його місцезнаходження, інших функціональних і якісних показників встановлюють органи місцевого самоврядування села, селища, міста, на території якого розміщена нерухомість, що здається в оренду.

Увага! Зазначений орган зобов’язаний не тільки її встановити, а й оприлюднити до 1 січня звітного (податкового) року. Якщо до цієї дати вона не була встановлена або оприлюднена, об’єкт оподаткування визначаєте виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.

Тож шукайте дані щодо мінімальної вартості місячної оренди нерухомості, наприклад, на сайті органу місцевого самоврядування того населеного пункту, на території якого розташоване нежитлове приміщення, яке ви орендуєте. Якщо не знаходите потрібної інформації, краще направити запит щодо того, чи встановлена така сума, щоб бути впевненим у правильності обчислення зобов’язань з ПДФО та ВЗ.

Що стосується ЄСВ, то його на суму орендної плати не нараховуємо.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі