Теми статей
Обрати теми

Колишній спецЄПешник не врахував зменшуючу різницю за перехідними операціями

Костюк Дмитро, заступник головного редактора
Немало помилок допускають ті платники податку на прибуток, які до 01.08.2023 були на спецЄП (тобто сплачували єдиний податок за ставкою 2 %). Часто вони пов’язані з відображенням так званих перехідних різниць, коли одна подія в межах операції була здійснена на єдиному податку, а друга — уже на загальній системі оподаткування. Це і не дивно, оскільки різниці ці непрості, та і принцип їх розрахунку законодавець змінював. Одну з таких помилок ми розглянемо в цій публікації.

Ситуація, в яку потрапив колишній спецЄПешник, така. Перебуваючи на спрощеній системі, він відвантажив товар покупцеві. Плата за нього надійшла вже після скасування спецЄП, коли наш постачальник був уже на загальній системі. Знаючи, що за такими операціями треба відображати різницю, він збільшив фінрезультат на суму доходу, отриманого як плата за відвантажені раніше товари (у ряд. 4.1.5.1 додатка РІ до декларації з податку на прибуток). Більше жодних різниць він не відображав.

У чому помилка?

Платник не врахував зміни, внесені до п. 41 підрозд. 4 розд. XX ПКУ. Він діяв так, як ПКУ наказував до 01.08.2023, тобто до внесення змін Законом України від 30.06.2023 № 3219-IX. Тоді ПКУ дійсно передбачав відображення тільки однієї збільшуючої різниці.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі