№23

Податки & бухоблік, березень, 2024/№ 23 Інші номери журналу ›
  • У прибутковій декларації не проставили відмітки про подану фінзвітність У цьому тематичному номері ми проаналізуємо 10 найпоширеніших помилок, яких припускаються платники податку на прибуток. А саме розповімо: у чому суть кожної конкретної помилки, які її наслідки та як виправити допущений промах. Розпочнемо ж із наступної типової ситуації. Відзвітували з податку на прибуток за 2023 рік. Але помилково у заключній частині декларації не проставили позначки «+» про подання форм фінансової звітності, що додаються (у відповідних клітинках «Баланс» і «Звіт про фінансові результати» поля «Спрощений фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва»). Які наслідки такої неуважності?
  • Не поставили відмітку про нерозрахунок різниць у декларації з прибутку Платники податку на прибуток — малодохідники при визначенні об’єкта оподаткування можуть не коригувати фінрезультат на різниці з розд. III ПКУ. Але що якщо підприємство-малодохідник різниці не визначало, проте відмітку про це в декларації з податку на прибуток за 2023 рік не поставило (забуло)? Давайте розбиратися.
  • Спочатку — прибуткова декларація, потом — фінзвітність: які можуть бути проблеми? Підприємство подало декларацію з податку на прибуток, а вже після цього надіслало фінансову звітність. З якими негативними наслідками може стикнутися такий прибутківець? Давайте з’ясуємо.
  • Перейшли на єдиний податок посеред року і переплутали період звітування Підприємство з ІІ кварталу 2023 року перейшло на звичайний (не воєнний) єдиний податок (ЄП) групи 3. Оскільки розмір доходу менше 40 мільйонів гривень, було вирішено декларацію за період перебування на загальній системі подати у річні строки. Після подання прибуткової декларації зателефонували податківці і говорять, що слід було подати її за результатами І кварталу 2023 року, а не за 2023 рік. Чи мають вони рацію?
  • Помилкове відображення суми доходу після спецЄП Підприємство ще у 2022 року стало платником спецЄП і працювало в такому статусі до початку серпня 2023. За результатами роботи у 2022 році воно було малодохідником, тож декларацію з податку на прибуток після повернення подало у річні строки. У такій декларації у ряд. 01 підприємство відобразило не весь отриманий дохід за 2023 рік, а тільки за період з 01.08.2023 по 31.12.2023. Чи правильно зробило підприємство, якщо ні, то які наслідки такої операції?
  • Колишній спецЄПешник не врахував зменшуючу різницю за перехідними операціями Немало помилок допускають ті платники податку на прибуток, які до 01.08.2023 були на спецЄП (тобто сплачували єдиний податок за ставкою 2 %). Часто вони пов’язані з відображенням так званих перехідних різниць, коли одна подія в межах операції була здійснена на єдиному податку, а друга — уже на загальній системі оподаткування. Це і не дивно, оскільки різниці ці непрості, та і принцип їх розрахунку законодавець змінював. Одну з таких помилок ми розглянемо в цій публікації.
  • Задвоїли недоплату — заповнили за наростаючою виправні рядки наступної прибуткової декларації Квартальний платник податку на прибуток виправив помилку поточного звітного року (за три квартали 2023 року) і відобразив суму недоплати (збільшення податкового зобов’язання) у рядку 29 уточнюючої декларації. Водночас при складанні прибуткової декларації за 2023 рік продублював таку суму недоплати — заповнив наростаючим підсумком рядок 29 за наступний після виправлення помилки звітний період. Внаслідок цього в інтегрованій картці платника (ІКП) сума заниження задвоїлася. Розберемося детально з цією ситуацією.
  • Якщо постачальник не застосував ПДВ-пільгу Купили в постачальника товар з 20 %-м ПДВ. На підставі зареєстрованої постачальником податкової накладної (ПН) суму «вхідного» ПДВ віднесли в податковий кредит (ПК). Проте пізніше з’ясувалося, що постачальник помилково нарахував ПДВ на пільговий товар (звільнений від оподаткування). Тому відкоригували ПДВ (загальну вартість товару домовилися не змінювати — не зменшувати). Проте забули скоригувати (додати) первісну вартість купленого товару. Розберемо наслідки.
  • Хотіли приховати збитки — облікували поточні витрати на рахунку 39 Щоб не показувати збитки в декларації з прибутку за 2023 рік, вирішили відкласти витрати. Тому витрати на збут (грудневі послуги перевезення і доставки товарів покупцям) облікували як витрати майбутніх періодів на рахунку 39. І віднесли їх на витрати пізніше — тільки в березні (тобто збираємося відобразити в декларації за I квартал 2024, швидше за все, вона буде позитивною). Чим може бути небезпечна ця ситуація? Розберемо наслідки.
  • Штрафну різницю відобразили не в тому періоді Підприємство — платник податку на прибуток отримало від податківців податкове повідомлення-рішення (ППР) з нарахованим штрафом за порушення податкового законодавства і відразу сплатило суму штрафу у бюджет. На суму штрафу, відображеного у такому ППР, підприємство-високодохідник збільшило фінрезультат до оподаткування через різницю згідно з п.п. 140.5.11 ПКУ у періоді, коли ППР стало узгодженим, а от витрати відобразило в періоді отримання ППР. Чи правильно зробило підприємство і якщо ні, то які наслідки таких дій?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі