Воєнна пільга, встановлена п. 919 розд. VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) дозволяла будь-якому ФОП-загальносистемнику у 2024 році не сплачувати ЄСВ за себе. Докладніше про це див. у статті «Воєнні ЄСВ-пільги для підприємців» // «Податки & бухоблік», 2025, № 6.
Крім того, пільги зі сплати ЄСВ за себе передбачені для:
— підприємців, які одночасно були найманими працівниками або гіг-спеціалістами, якщо за них ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску сплачував роботодавець за основним місцем роботи або резидент Дія Сіті. У цьому разі діяло безумовне звільнення;
— ФОП — пенсіонерів та осіб з інвалідністю. Вони могли сплачувати ЄСВ на добровільних засадах;
— підприємців-загальносистемників, які у звітному періоді або в його окремих місяцях не отримували доходу (прибутку). Про них докладніше поговоримо пізніше.
Разом з тим окремі підприємці, не бажаючи втрачати страховий стаж, не користувалися можливістю несплати ЄСВ за себе протягом усього 2024 року або його частини. Саме для них інформація, наведена у нашій статті, буде цікавою. А для початку нагадаємо правила обчислення та сплати підприємцями-загальносистемниками ЄСВ за себе.