Теми статей
Обрати теми

Декларація з податку на прибуток за півріччя 2025

Солошенко Людмила, податковий експерт
Літо — традиційно спекотний сезон не лише за погодою, а й за податковою звітністю. Адже для платників податку на прибуток наближається момент відзвітувати за перше півріччя 2025 року. Тим паче, що зробити це потрібно за оновленою формою декларації. Тому нагадаємо ключові аспекти подання піврічної декларації з податку на прибуток, а також поговоримо про нові правила.

Хто подає піврічну декларацію?

Декларацію з податку на прибуток за півріччя 2025 подають:

(1) високодохідники — прибутківці-квартальники з бухдоходом за минулий 2024 рік понад 40 млн грн (п. 137.4, п.п. «в» п. 137.5 ПКУ).

Також звітують щокварталу (мають подати піврічну прибуткову декларацію) і високодохідники-нерезиденти, які провадять діяльність через постійне представництво (п.п. 133.2.2 ПКУ) і в яких бухдохід за минулий 2024 рік перевищив 40 млн грн (п. 137.4 ПКУ, детальніше див. статтю «Звітність постійних представництв нерезидентів» // «Податки & бухоблік», 2021, № 26);

(2) експрибутківці, які залишили загальну систему оподаткування та перейшли з III кварталу 2025 в єдиноподатники — на єдиний податок (ЄП) зі ставкою 3 % або 5 %. Оскільки їм треба відзвітувати за «прибутковий» період «до» моменту переходу, подавши декларацію з прибутку в 40-денний строк (БЗ 102.20.01). Причому в такому разі

подати піврічну декларацію треба, навіть якщо до переходу на ЄП були малодохідниками — тобто річними платниками податку на прибуток (бухдохід за 2024 не перевищив 40 млн грн)

До речі, у такому разі прибутківці-річники (ті, що переходять на ЄП) у полі 2 останньої прибуткової декларації базовим періодом мають зазначити «квартал» (БЗ 102.20.02);

(3) прибутківці, які у II кварталі 2025 ліквідувалися (п.п. 137.4.3 ПКУ). У такому разі в полі 10 «Особливі відмітки» вступної частини останньої (ліквідаційної) декларації проставляють ліквідаційну відмітку «Х». Причому, як пояснюють контролери, якщо дата ліквідації припадає на початок / середину звітного періоду ліквідації, то платник може подати останню (ліквідаційну) декларацію до закінчення звітного (податкового) кварталу (року) ліквідації, але не пізніше строків, установлених п. 49.18 ПКУ. Додатком до такої декларації та її невід’ємною частиною є комплект річної фінансової звітності (за період: з початку року — по дату ліквідації), у тому числі ліквідаційний баланс (БЗ 102.20.01). Причому в такому разі платник, що ліквідується, в полі 2 останньої прибуткової декларації зазначає свій базовий період (який застосовувався ним з початку року): «рік» або «квартал» (БЗ 102.20.02);

(4) НПО-порушники — неприбуткові організації, які порушили у квітні — травні (тобто в першому-другому місяці звітного кварталу) НПО-умови і які з місяця, що настає за місяцем порушення, і до кінця року зобов’язані подавати щоквартальні декларації з податку на прибуток (п.п. 133.4.3 ПКУ). Детальніше про НПО читайте в «Податки & бухоблік», 2025, № 12 і «Податки & бухоблік», 2024, № 13.

Ексклюзивний матеріал
Увійдіть, щоб продовжити читання Щоб прочитати цю статтю повністю, будь ласка, увійдіть до свого акаунта або зареєструйтесь, якщо ви ще не з нами.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі