№49

Податки & бухоблік, червень, 2025/№ 49 Інші номери журналу ›
  • Коригуємо Об’єднаний звіт: ситуації з практики Навіть уважні бухгалтери не застраховані від помилок у звітності, особливо в такій громіздкій, як Об’єднаний звіт. І тут головне — не панікувати. Все можна виправити. У статті розглянемо, як додати загубленого працівника в Д1 та що робити, якщо завищили додаткову базу нарахування. Розповімо також про те, як роз’єднати зарплату й лікарняні, якщо вони були зазначені однією сумою, та як відкоригувати статус працівника. Порядок виправлення покажемо на прикладах.
  • ФОП торгував із післяплатою без РРО: що тепер? Податківці взялися за інтернет-торгівлю. Ви вже чули про листи фізособам, які торгують онлайн без ФОП-реєстрації. Тепер фокус на зареєстрованих ФОП, які отримують післяплату за продажі через пошту. Пояснюємо, як ДПСУ відстежує такі операції, чому вимагає РРО/ПРРО, навіть без законних підстав, і як захиститися від штрафів.
  • Податок на нерухоме майно фізосіб — 2024 Добігає кінця строк, у який податківці мають розрахувати фізособам податок на нерухоме майно за минулий рік і повідомити їх про суми податку. Щойно це станеться, подальші кроки (сплата, звірка, оскарження тощо) будуть уже за платниками. Для них усе, як торік. Податкове законодавство в цій частині не змінилося. Та нагадати головні моменти все ж варто.
  • Передали транспорт для ЗСУ: що в обліку? Коли транспорт підприємства йде на фронт, разом з ним у тилу залишаються запитання: як діяти далі, що показати в обліку, як оформити документи? Бухгалтер залишається на передовій фінансової відповідальності. У цій статті — не просто норми й правила, а конкретні рішення, які допоможуть упевнено пройти крізь нові виклики.
  • Прив’язка ціни договору до інвалюти: облік В умовах інфляції та нестабільності валютних курсів продавці шукають будь-які способи, як захиститися від знецінення коштів. Один із варіантів — прив’язати ціну в договорі з покупцем до інвалюти і так підстрахуватися від фінансових втрат. Про облік цих операцій поговоримо в статті.
  • Звільнення у відпустці: правила, ризики, оплата Чи можна звільнити працівника під час відпустки? Що ж, під час воєнного стану — так, можна, але не без обмежень. У статті роз’яснюємо, в яких випадках звільнення під час відпустки допустиме, як правильно оформити документи та уникнути помилок із датами, компенсаціями і зайвими відпускними.
  • Звільнення під час лікарняного Працівник перебуває на лікарняному. Чи може роботодавець його звільнити в період тимчасової непрацездатності за власною ініціативою, за бажанням самого працівника або з інших підстав? Про те, коли звільнення можливе і як правильно його здійснити, ви можете дізнатися з нашої статті.
  • ФОП на єдиному податку в зоні бойових дій: чи можна ЄП платити, а військовий збір — ні? За матеріалами категорії 107.05 Бази знань
  • Ліцензії на зберігання пального: про бухоблік і уточнення реєстрів до 1 липня З початку 2025 року ліцензії на зберігання пального, в тому числі і виключно для власного споживання, стали безстроковими. Чи вплинув цей факт на правила відображення в бухгалтерському обліку таких ліцензій?
  • Страхові послуги через агентів — банки, турбізнес, перевізники: чи оподатковувати ПДВ? Лист ДПСУ від 13.05.2025 № 2613/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК
  • Продаж електронних паливних карток: ліцензія та РРО Лист ДПСУ від 12.05.2025 № 2607/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі