Теми статей
Обрати теми

Оплата через QR-код: як не потрапити в халепу

Децюра Сергій, податковий експерт
Прогрес не стоїть на місці. Це стосується усіх сфер господарювання, у тому числі й сфери розрахунків. На сьогодні багато хто з торговців використовує для отримання оплати за надані послуги чи продані товари QR-коди. Чи необхідно застосовувати РРО/ПРРО при розрахунку за допомогою QR-коду? А що з необхідністю застосування платіжних терміналів? На жаль, деякі роз’яснення (наприклад, НБУ), скоріше, тільки вносять плутанину в ці питання.

Що таке QR-код

Суть QR-коду описана у Правилах № 68*. У п.п. 4 п. 5 розд. І цих Правил говориться, що QR-код (англ. quick response — швидкий відгук) — це матричний код (двовимірний штрихкод), який містить інформацію щодо отримувача коштів і призначений для сканування за допомогою мобільного пристрою, сканера штрихкоду з метою швидкої та безпомилкової передачі реквізитів операції переказу коштів.

* Правила формування та використання QR-коду для здійснення кредитових переказів, затверджені постановою Правління НБУ від 28.05.2020 № 68.

З цього випливає, що

у QR-коді може бути закодована інформація, яка потрібна клієнтові для того, щоб здійснити платіж

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO Factor PRO Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі