Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Новини та події

Оплата праці Серпень, 2014/№ 15
Друк

Триває третя хвиля часткової мобілізації

Через нестабільну ситуацію у східних регіонах України проводять часткову мобілізацію на території нашої держави. Нагадаємо, що за рахунком це вже третя часткова мобілізація. Про її проведення Президент оголосив у своє­му Указі від 21.07.2014 р. № 607/2014, який згодом був затверджений Законом України від 22.07.2014 р. № 1595-VII. Останній набрав чинності 24.07.2014 р.

Мобілізацію проводять протягом 45 днів з дня набрання чинності названим Указом, який, у свою чергу, застосовують із дня його затвердження Верховною Радою України. Призивають військовозобов’язаних, резервістів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

До речі, нарахування середнього заробітку мобілізованим працівникам, як і раніше, залишається топ-темою! Про це свідчать запитання наших читачів. У цьому номері (див. с. 16) поговоримо про ЄСВ-звітність щодо мобілізованих працівників.

 

Як відобразити мобпрацівників у статзвітності

Державна служба статистики України внесла свою лепту у роз’яснення з приводу мобілізованих працівників. Яким чином? Ця служба листом від 04.07.2014 р. № 09.3-6/145-14 проконсультувала, як відображати мобілізованих працівників у статзвітності. Ознайомимося й ми:

— у формі № 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» працівників, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, відображають лише у рядку 3070 «Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду». При цьому вищезгаданих працівників не включають до середньооблікової кількості штатних працівників по аналогії з працівниками, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і для догляду за дитиною. Також їх не показують у показниках руху кадрів та фонду робочого часу;

— у формі № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці» нарахування, здійснені таким працівникам, включаються до рядка 1020 «Фонд оплати праці усіх працівників» без зазначення їхньої кількості у рядку 1040 «Середньооблікова кількість штатних працівників».

 

Працівники ПТНЗ отримали Порядок про підвищення кваліфікації

Педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів (далі — ПТНЗ) проходять атестацію. Це обов’язково й обговоренню не підлягає. Атестують таких працівників відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930. Однією з умов, висунутих п. 1.8 цим Типовим положенням, є підвищення кваліфікації не рідше одного разу на п’ять років.

Як виконати цю умову? Відповідь дає Порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30.04.2014 р. № 535. Він пропонує педпрацівникам ПТНЗ досить широкий спектр видів підвищення кваліфікації:

— довгострокове (від 72 до 216 годин);

— короткострокове у формі семінарів, майс­тер-класів, тренінгів тощо (до 72 годин);

— стажування.

А як з оплатою праці на період підвищення кваліфікації педпрацівників ПТНЗ? За ними зберігають середню заробітну плату.

Порядок набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Цікаво, що на момент підготовки номера його ще не опублікували, незважаючи на те, що прийняли цей документ ще навесні.

Наостанок поділимося планами про майбутнє професійно-технічної освіти. Планують прийняти новий Закон про професійно-технічну освіту. Ви думаєте, що це секрет? Зовсім ні! Доручення Кабінету Міністрів України про розроблення проекту такого Закону прямо прописано у Прикінцевих та перехідних положеннях нового Закону про вищу освіту, про основні норми якого ви дізнаєтеся першими у статті нашого експерта на с. 13 цього номера.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць