Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Матдопомога працівникам клубних закладів: розставляємо акценти

Литвин Алла
Оплата праці Серпень, 2014/№ 15
Друк
1. Чи виплачують матеріальну допомогу на оздоровлення працівникам клубних закладів? 2. Якщо працівник працює на 0,5 або 1,25 ставки, то в якому розмірі йому виплачують таку допомогу: виходячи з фактичного окладу, установленого при тарифікації, або у розмірі повного посадового окладу незалежно від навантаження? 3. У працівника є об’єктивні причини для виплати йому матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Чи необхідно задовольнити таку потребу навіть при недостатності коштів фонду оплати праці? (запитання з електронної пошти редакції: ot@id.factor.ua)

1. Для початку процитуємо норму ч. 3 ст. 29 Закону України «Про культуру» від 14.12.2010 р. № 2778-VI (далі — Закон № 2778): «працівники у сфері культури, педагогічні працівники закладів освіти сфери культури, які працюють у державних і комунальних закладах культури, мають право на допомогу на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також на матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах і порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України».

До об’єктів культурного призначення відносять, зокрема, клубні заклади. Отже, на працівників клубних закладів поширюється норма ч. 3 ст. 29 Закону № 2778.

Важливо! Оскільки норма ч. 3 ст. 29 Закону № 2778 відсилає саме до підзаконного акта, то для виплати матеріальної допомоги працівникам клубних закладів використовувати на цей час потрібно постанову Кабінету Міністрів України «Про виплату працівникам державних і комунальних клубних закладів допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» від 15.09.2010 р. № 840 (далі — постанова № 840).

Зверніть увагу, що матеріальну допомогу на оздоровлення виплачують працівникам, наведеним у Переліку, затвердженому цією постановою.

Також при нарахуванні такої матеріальної допомоги слід ураховувати п. 14 Заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету, наведених у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 р. № 65 (далі — Заходи № 65). У ньому зазначено: установлення та здійснення нарахування підвищень до посадових окладів (ставок), надбавок, доплат, допомог, винагород, премій, інших заохочувальних виплат працівникам виключно в межах фонду оплати праці, затвердженого в загальному та спеціальному фондах бюджету, або власних доходів, отриманих від провадження господарської діяльності.

 

2. І в ч. 3 ст. 29 Закону № 2778, і в п. 1 постанови № 840 сказано, що розмір матеріальної допомоги на оздоровлення дорівнює розміру посадового окладу. Інших уточнень наведені норми не містять. Отже, у кошторисі клубного закладу закладають матеріальну допомогу в розмірі посадового окладу, установленого при тарифікації.

Важливо! Якщо працівник працює на 0,5 або 1,25 ставки, то й матеріальну допомогу йому виплачуватимуть у відповідному розмірі посадового окладу, а саме 0,5 (або 1,25) посадового окладу.

3. За позицією, озвученою при наданні відповіді на перше запитання, при виплаті матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань також керуються постановою № 840. Заважимо, що таку допомогу надають розміром до одного посадового окладу на рік працівникам, зазначеним у Переліку, затвердженому постановою № 840. Також слід пам’ятати про застосування п. 14 Заходів № 65.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць