Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Утримали помилково нараховану зарплату: як розрахувати лікарняні

Димитренко Світлана
Оплата праці Серпень, 2014/№ 16
Друк
Працівниця бюджетної установи хворіла з 16.06.2014 р. по 27.06.2014 р. включно. Про це свідчить виданий у встановленому порядку лікарняний листок (надійшов до бухгалтерії установи в липні 2014 року). У розрахунковому періоді (грудень 2013 року — травень 2014 року) їй були нараховані такі виплати: — грудень 2013 року: зарплата за 22 робочі дні в сумі 2000,00 грн., відсторнована сума зарплати за листопад 2013 року в сумі 190,48 грн., лікарняні за листопад 2013 року — 240,00 грн.; — січень 2014 року: зарплата за 21 робочий день у сумі 2000,00 грн.; — лютий 2014 року: зарплата за 10 робочих днів у сумі 1000,00 грн., відпускні з 03.02.2014 р. по 16.02.2014 р. включно в сумі 946,54 грн.; — березень 2014 року: зарплата за 20 робочих днів у сумі 2000,00 грн.; — квітень 2014 року: зарплата за 21 робочий день у сумі 2350,00 грн.; — травень 2014 року: зарплата за 19 робочих днів у сумі 2000,00 грн. У квітні 2014 року зарплату в розмірі 2350,00 грн. нарахували неправильно (має бути 2000,00 грн.). Помилку (суму 350,00 грн.) виявили у червні 2014 року, у цьому ж місяці зазначену суму було утримано. Як розрахувати лікарняні в такому випадку? Чи вплине відсторнована зарплата за квітень 2014 року (утримана у червні 2014 року) на такі лікарняні?

При розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняних керуйтеся Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Середньоденна зарплата для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді (абзац другий п. 14 Порядку № 1266).

До нарахованої зарплати в розрахунковому періоді відносять виплати, що включають основну й додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які визначаються відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 р. № 5 (далі — Інструкція № 5), та підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, з яких сплачувався єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) (п. 7 Порядку № 1266).

А от яким чином включати до розрахунку середньої зарплати донараховану або відсторновану в розрахунковому періоді зарплату, з’ясуємо далі.

Підпунктом 4.3.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 455,та п.п. 1.6.2 Інструкції № 5 передбачено таке. У разі якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вона включається до заробітної плати того місяця, в якому була нарахована.

Отже, у розрахунковому періоді при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності враховується заробітна плата в розмірі, в якому її було нараховано, на яку було нараховано ЄСВ, а також ураховуються фактично відпрацьовані дні в цих місяцях. Сума донарахованої заробітної плати включається до бази для нарахування ЄСВ в місяці, в якому здійснено донарахування, та не впливає на розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплаченої за попередній період. На це звертало увагу Мінсоцполітики в листі від 22.07.2013 р. № 380/18/99-13 (див. «ОП», 2013, № 16, с. 9). Саме це відомство має право надавати роз’яснення щодо порядку обчислення середньої зарплати для розрахунку лікарняних (п. 4 постанови КМУ від 26.09.2001 р. № 1266).

Важливо! Якщо в одному з місяців розрахункового періоду було проведено коригування суми зарплати (або у бік збільшення, або у бік зменшення), то до розрахунку середньої зарплати цього місяця потрібно включити зарплату з урахуванням такого коригування.

Наведемо дані, зазначені в запитанні читача, у таблиці.

 

Розрахунковий період

Нарахована зарплата, грн.

Зарплата, що бере участь у розрахунку, грн.

Кількість відпрацьованих днів

Грудень 2013 року

Зарплата — 2000,00

2000,00

22

Відсторнована зарплата за листопад 2013 року — -190,48

-190,48

Лікарняні — 240,00

Січень 2014 року

Зарплата — 2000,00

2000,00

21

Лютий 2014 року

Зарплата — 1000,00

1000,00

10

Відпускні — 946,54

Березень 2014 року

Зарплата — 2000,00

2000,00

20

Квітень 2014 року

Зарплата — 2350,00

2350,00

21

Травень 2014 року

Зарплата — 2000,00

2000,00

19

Разом

12346,06

11159,52

113

 

Нагадаємо: суми лікарняних та відпускних не беруть участі в розрахунку.

Середньоденна зарплата становитиме:

11159,52 грн. : 113 роб. дн. = 98,76 грн.

Сума оплати перших п’яти днів хвороби (за рахунок коштів роботодавця) дорівнює:

98,76 грн. х 5 роб. дн. = 493,80 грн.

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності становить:

98,76 грн. х 5 роб. дн. = 493,80 грн.

Загальна сума лікарняних дорівнює:

493,80 + 493,80 = 987,60 (грн.).

Щодо помилково завищеної суми зарплати у квітні 2014 року (2350,00 грн.) та відсторнованої у зв’язку з цим зарплати у червні 2014 року на суму -350,00 грн. зауважимо таке.

У розрахунку середньої зарплати для обчислення лікарняних бере участь та зарплата, нарахована в розрахунковому періоді, з якої утримувалися внески (ЄСВ). Тому, незважаючи на те, що у червні 2014 року виявили помилку та утримали суму помилково нарахованої квітневої зарплати, лікарняні розраховують виходячи з тієї квітневої зарплати, яку нараховано в розрахунковому періоді, і перераховувати їх не потрібно.

Сума коригувань зарплати (як у бік зменшення, так і в бік збільшення) включається до бази для нарахування ЄСВ в місяці, в якому здійснено коригування, та не впливає на розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплаченої за попередній період (див. листи Мінсоцполітики від 22.07.2013 р. № 380/18/99-13 і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 24.01.2013 р. № 04-29-143).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць