Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

У вас ненормований робочий день? Отримайте додаткову відпустку!

Бєлєвцова Людмила
Оплата праці Серпень, 2014/№ 16
Друк
В установі працівник за основним місцем роботи займає 0,75 ставки бухгалтера та за сумісництвом 0,5 ставки касира. Чи може він отримати щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день?

Серед різновидів щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці є відпустка, яку надають через ненормований робочий день (ст. 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон № 504).

Що розуміти під таким режимом робочого часу? Ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу (п. 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.97 р. № 7, далі — Рекомендації № 7).

Важливо! При ненормованому робочому дні працівник виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу. Такий робочий час не відображають у табелі обліку робочого часу й додатково не оплачують.

Тому відшкодовують такий відпрацьований понаднормово робочий час шляхом надання щорічної додаткової відпустки. Якщо бути більш точними, то це компенсація працівнику за (п. 3 Рекомендацій № 7):

— виконаний обсяг робіт;

— ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі;

— необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу.

Про тривалість такої відпустки сказано у ст. 8 Закону № 504, і становить вона до 7 календарних днів.

Як і в інших випадках, надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, відпустки за ненормований робочий день з переліком претендентів на неї повинно бути визначено у колективному (або трудовому) договорі. Враховуйте суттєву особливість цієї щорічної додаткової відпустки, визначену п. 2 Рекомендацій № 7.

Зверніть увагу! Працівники, як працюють на умовах неповного робочого тижня, право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день мають. Працівники ж, зайняті на роботі з неповним робочим днем, права на неї не мають.

Якщо йдеться про поєднання неповного робочого дня та неповного робочого тижня, то право на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день також не виникає.

Нагадаємо, що сумісники здійснюють трудову діяльність на умовах неповного робочого часу.

Отже, працівники, які працюють неповний робочий день на умовах сумісництва, підстав для установлення ненормованого робочого часу не мають. Відповідно й на щорічну додаткову відпустку вони не претендують. З цим погоджується і Мінпраці у листі від 05.06.2008 р. № 5305/0/14-08/06.

Тоді виходить, що ненормований робочий день може бути запроваджений лише за основним місцем роботи. При цьому повинна бути дотримана умова, що за основним місцем роботи працівник зайнятий повний робочий день.

У випадку, наведеному в запитанні, працівник і за основним місцем роботи працює на 0,75 ставки, тобто неповний робочий день. Отже, і за ос­новним місцем роботи він не має права на щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день.

Резюмуємо: працівник, вказаний у запитанні, не може скористатися щорічною додатковою відпусткою за ненормований робочий день як за ос­новним місцем роботи (бухгалтер), так і за сумісництвом (касир).

Наостанок відзначимо цікаву деталь. Навіть якщо працівник працює повний робочий день за основним місцем роботи й одразу приступає до виконання роботи на умовах сумісництва, він все одно не може скористатися щорічною додатковою відпусткою за ненормований робочий день за основною посадою. Вважається, що у нього немає можливості для того, щоб працювати понаднормово за основною посадою.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць