Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи можна залучати до чергувань лікарів ЦПМСД

ГАВРИЛЕНКО ЛІДІЯ
Оплата праці Липень, 2014/№ 14
Друк
Чи можна залучати лікарів ЦПМСД до чергувань у нічний час та до роботи у святкові та неробочі дні? Наприклад, викликати таких лікарів у нічний час для констатації факту смерті людини за місцем її проживання. Як оплатити такі виїзди, що припадають на години чергування?

Дійсно, у разі смерті людини за місцем її проживання без ознак насильницької смерті або підозри на таку на місце події обов’язково виїжджає лікар. Він констатує факт смерті. Про це йдеться у п.п. 4 п. 3 Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини, затвердженого спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України та Генеральної прокуратури України від 28.11.2012 р. № 1095/955/119.

Центри первинної медико-санітарної допомоги (далі — ЦПМСД) не відносяться до закладів охорони здоров’я з цілодобовим режимом роботи. Вони функціонують для забезпечення населення первинною медичною (медико-санітарною) допомогою за чітко визначеним шестиденним робочим тижнем. Робочі години ЦПМСД припадають на денний період доби. Виходить, що такі заклади не функціонують цілодобово.

Важливо! Лікарів ЦПМСД не можна залучати до чергувань у нічний час і до роботи у неробочі та святкові дні. Вони не можуть виїжджати для констатації смерті у нічний час.

Якщо ж лікарів ЦПМСД залучали до роботи у вказані проміжки часу, то контролюючі органи розглядають це як порушення внутрішнього трудового розпорядку та трудового законодавства. До речі, такі роз’яснення також представлені у спільному листі Міністерства охорони здоров’я України та ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України від 23.05.2014 р. № 10.03.68/14230|01-115.

Хто підтверджує смерть особи у нічний час за місцем її проживання? Лікарі закладів охорони здоров’я, що функціонують у цілодобовому режимі. Лікарям оплачують працю за години чергування згідно з п. 5.2 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308).

Відпрацьований час при чергуванні за графіком у нічний час, неробочі та святкові дні (у тому числі виїзд під час такого чергування для констатації факту смерті) слід розділяти на такий, що лікар виконав у межах місячної норми робочого часу та надурочно (понад місячну норму робочого часу). Від цього залежить розмір плати за години чергування. На цьому зупинимося та розглянемо дві основні ситуації.

Ситуація 1. Лікар здійснював роботу у межах місячної норми робочого часу як у денний, так і в нічний час. У такому випадку додатковій оплаті підлягають тільки години роботи у нічний час.Нагадаємо, що нічним вважають час з 22:00 до 06:00. За нічні години роботи працівникам здійснюють доплату у розмірі 35 % тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи у нічний час. Є й ті, кому за такі години роботи належить доплата у розмірі 50 % тарифної ставки (посадового окладу): працівники, зайняті наданням екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги, а також працівники відділень (палат) анестезіології та інтенсивної терапії, для новонароджених дітей, пологових (акушерських) відділень. Про це йдеться у пп. 3.2.1 та 3.2.2 Умов № 308.

Чергування за графіком у вихідний (для працівника) та святковий (неробочий) день у межах місячної норми робочого часу може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або в розмірі одинарної годинної ставки понад оклад (абзац шостий п. 5.2 Умов № 308).

Ситуація 2. Лікаря залучали за його згодою до виконання роботи понад місячну норму робочого часу. За цих обставин фактично відпрацьований час понад норму робочого часу оплачують у подвійному розмірі годинної ставки працівника (абзац дев’ятий п. 5.2 Умов № 308, ст. 106 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р., далі — КЗпП). При цьому надання лікарю відгулу як компенсації за виконання робіт надурочно не допускається.

Роботу понад місячну норму робочого часу у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день компенсують у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад (абзац дев’ятий п. 5.2 Умов № 308). У цьому випадку за бажанням працівника йому може бути наданий інший день відпочинку замість вказаної оплати (ст. 72 та 107 КЗпП).

Теги ЦПМСД
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць