Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Робота вихователя дитсадка при неповній наповнюваності групи: що з оплатою

Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 19
Друк
Як здійснювати оплату праці вихователя дошкільного навчального закладу, який працював у різновіковій групі, якщо протягом місяця групу відвідували 6 дітей?

Оплата праці вихователів дошкільних навчальних закладів провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102).

Згідно з п. 68 цієї Інструкції місячна заробітна плата педагогічних працівників (у тому числі вихователів дошкільних навчальних закладів) визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Норма годин на ставку заробітної плати вихователя дошкільного навчального закладу загального типу складає 30 годин. Педагогічне навантаження між вихователями розподіляється керівником закладу за погодженням з профспілковим комітетом залежно від конкретних умов, що склались у закладі.

Установлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року (п. 68 Інструкції № 102). Обсяг педагогічної роботи вихователів визначається виходячи з нормативів чисельності цих посад на кожну групу дітей, терміну роботи групи та тривалості робочого тижня.

Наповнюваність різновікових груп у дошкільних навчальних закладах становить не більше 15 осіб, а з короткотривалим перебуванням дітей — не більше 10 осіб. Засновник (власник) може встановлювати меншу наповнюваність груп дітьми у дошкільному навчальному закладі. У дошкільних навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, кількість дітей у групах визначається засновником (власником) залежно від демографічної ситуації (ст. 14 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III).

Зверніть увагу! Нормативними документами з оплати праці не встановлено вимог щодо зменшення розміру оплати праці вихователів, якщо вони працювали впродовж місяця чи іншого облікового періоду з дітьми, кількість яких у групі не відповідала максимальній, передбаченій плановою наповнюваністю.

Тому оплата праці вихователя, який працював у різновіковій групі чи у групі з короткотривалим перебуванням з кількістю менше 15 чи 10 осіб, має провадитися виходячи із тижневого навантаження, встановленого при тарифікації, незалежно від того, скільки дітей відвідувало ці групи*.

* Також ознайомтеся з консультацією фахівця «Переповнені групи дитсадка: кому доплачуємо» // «ОП», 2014, № 16, с. 26. — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць