Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Із посади дільничної медсестри на посаду головної: визначаємо оклад

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 19
Друк
Дільнична медична сестра працювала у центральній районній лікарні, а згодом її перевели на посаду головної медичної сестри у Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Як здійснити оплату праці такій працівниці в Центрі, якщо загальний стаж її роботи на посаді мед­сестри становить 29 років та їй присвоєна друга кваліфікаційна категорія?

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я здійснюється за займаною посадою на підставі Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови № 308), та деяких постанов Кабінету Міністрів України.

Посадовий оклад головної медичної сестри Центру первинної медико-санітарної допомоги (далі — ЦПМСД) встановлюється за п.п. 2.2.1 Умов № 308 залежно від групи з оплати праці керівних працівників з підвищенням його розміру за кваліфікаційну категорію, розміри якої наведені у п.п. 2.4.1 Умов № 308.

Групу з оплати праці керівних працівників визначають за показниками, наведеними у додатку 2 до Умов № 308. Група для ЦПМСД встановлюється за п.п. 6 цього додатка залежно від чисельності прикріпленого населення, яке обслуговується цим закладом. На жаль, запитувач не вказав, яка чисельність населення закріплена для надання амбулаторно-поліклінічної допомоги. Тому наведемо приклад.

 

Приклад. Населення, яке обслуговується ЦПМСД, складає до 20 тис. чол. Тоді для цього закладу встановлюється V група з оплати праці керівних працівників. Виходить, що посадовий оклад головної медичної сестри встановлюється за 10-м тарифним розрядом у розмірі 1551 грн.* на місяць (п.п. 2.2.1 Умов № 308).

За наявності другої кваліфікаційної категорії оклад головної медичної сестри підвищується відповідно до п.п. «б» п.п. 2.4.1 Умов № 308 на 8,7 % тарифної ставки працівника 1-го тарифного розряду, тобто на 74,12 грн. (852 грн. х 8,7 %). Таким чином, посадовий оклад головної медичної сестри становить 1625,12 грн.

* Див. розміри посадових окладів для 2014 року в «ОП», 2014, № 9, с. 4. — Прим. ред.

 

Крім того, медичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я мають право на надбавку за вислугу років. Про це йдеться у Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 р. № 1418. Нагадаємо, що надбавку за вислугу років виплачують щомісячно. Її визначають у відсотках до посадового окладу залежно від стажу роботи в закладах охорони здоров’я: 10 % — при стажі понад 3 роки, 20 % — при стажі понад 10 років та 30 % — при стажі понад 20 років роботи.

У запитанні зазначено, що загальний стаж роботи на посаді медичної сестри становить 29 років. Отже, така працівниця має право на надбавку за вислугу років у розмірі 30 % посадового окладу. Конкретний розмір такої надбавки для цієї головної медсестри становить 487,54 грн. (1625,12 грн. х 30 %).

Сума заробітної плати головної медсестри складає 2112,66 грн. (1625,12 + 487,54).

До відома: медичні і фармацевтичні працівники державних і комунальних закладів охорони здоров’я мають право на виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання щорічної основної відпустки, що передбачено абзацом четвертим п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 р. № 524.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць