Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

З виплат у розмірі середнього заробітку мобілізованим працівникам справляється ЄСВ

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 20
Друк
Працівники підприємства призвані на військову службу у зв’язку з мобілізацією. На підприємстві їм нараховують виплати в розмірі середнього заробітку. Чи потрібно справляти з таких виплат ЄСВ?

Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, де вони працювали на час призову.

Згідно з ч. 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку мобілізованих працівників, не нараховується ЄСВ.

Порядок виплати компенсацій з бюджету в ме­жах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, має затвердити Кабінет Міністрів України. До появи такого порядку роботодавець повинен справляти ЄСВ з виплат у розмірі середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

За минулі періоди (починаючи з 18.03.2014 р.), у яких мобілізованим працівникам нараховувалися виплати в розмірі середнього заробітку без справляння ЄСВ, необхідно донарахувати ЄСВ*. Штрафи у цьому випадку до страхувальників не застосовуються.

* Про те, як відкоригувати ЄСВ з урахуванням цієї думки ДФСУ і як такі коригування відобразити в ЄСВ-звітності, читайте на с. 16 цього номера. — Прим. ред.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць