Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

З пляжу на війну: працівника мобілізували під час відпустки

Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 20
Друк
Працівник перебував у щорічній оплачуваній відпустці. Під час відпустки його було призвано на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Що робити роботодавцю?

Ситуація нестандартна. Але ми з нею розберемося.

Основне, що потрібно пам’ятати: з 18.03.2014 р.
звільняти
мобілізованих працівників не потрібно. За особами, які проходять військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, на особливий період, але не більше одного року, зберігають місце роботи та посаду.Відповідні зміни внесено Законом України від 20.05.2014 р. № 1275-VII до п. 3 ч. 1 ст. 36 і ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. № 322-VIII.

Що робити в такій ситуації з недогуляною відпусткою? Відповідь на це запитання підказує п. 2 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. У ньому прописано обов’язок роботодавця перенести на інший період або продовжити щорічну відпустку працівника, якщо такий працівник виконує державні або громадські обов’язки і відповідно до законодавства підлягає звільненню на цей період від основної роботи зі збереженням зарплати.

Як бачите, це повністю наша ситуація: працівник захищає Батьківщину, тому він звільнений на цей період від основної роботи, але за ним зберігається зарплата*. Причому якщо працівник був мобілізований:

до початку відпустки, то щорічна відпустка підлягає перенесенню на інший період;

під час щорічної відпустки, то не використана у зв’язку з мобілізацією працівника частина щорічної відпустки надається одразу після його демобілізації.

* Хоча формально за мобілізованими працівниками зберігається не заробітна плата, а компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві (ст. 119 КЗпП), але вважаємо, що суті справи це не змінює.

Водночас за угодою з роботодавцем працівник має право перенести не використану у зв’язку з мобілізацією частину відпустки на інший період.

Як усе це оформити документально?

Роботодавцю потрібно мати підтвердження, що працівник стоїть на варті Батьківщини. Для цих цілей підійдуть (лист Міноборони від 21.08.2014 р. № 322/2/7142):

— копії сторінок військового квитка з відповідними службовими відмітками;

довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військкоматом або військовою частиною;

витяг з наказу або довідка про зарахування до списків військової частини, видані військовою частиною (для резервістів).

Ці документи можуть отримати родичі війсь­ковозобов’язаних і резервістів для пред’яв­лення їх за місцем вимоги.

На підставі документів, що підтверджують мобілізацію працівника, роботодавець видає наказ (розпорядження) про звільнення працівника від роботи на період військової служби в порядку мобілізації. Розпочнеться військова служба у військовозобов’язаного працівника в день призову на військову службу в районному військовому комісаріаті, а в резервіста — у день зарахування до списків особового складу військової частини. Закінчиться вона в день виключення зі списків особового складу військової частини (відповідний запис повинен бути у військовому квитку). Саме за цей період має бути нарахований працівникові середній заробіток,що підлягає компенсації з бюджету (досі КМУ не затвердив порядок компенсації).

Після того як ви оформили звільнення від роботи у зв’язку з мобілізацією, необхідно видати наказ (розпорядження) про продовження/перенесення невикористаної частини відпустки. Підставою для його видання буде заява працівника (див. лист Мінсоцполітики від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12) і документи, що підтверджують мобілізацію/демобілізацію працівника (див. вище). Ураховуючи, що сьогодні ніхто не знає, коли буде демобілізація, у наказі (розпорядженні) про продовження відпустки можна зазначити, що невикористана частина відпустки буде надана після закінчення причин, що послугували підставою для продовження. Якщо працівник бажає перенести відпустку і роботодавець не проти, зазначте, що конкретна дата виходу у відпустку буде узгоджена додатково.

У бухобліку суму відпускних, нарахованих за не використані у зв’язку з мобілізацією дні, сторнуємо. Виплачені відпускні за невикористану частину відпустки зараховуєте в рахунок майбутніх виплат (середнього заробітку). Згодом, при виході працівника у відпустку, відпускні розраховуєте заново виходячи з нового розрахункового періоду, що передує місяцю надання відпустки.

Як відобразити виплати мобілізованому працівнику в ЄСВ- і ПДФО-звітності, ви вже знаєте: «нагадувалка» із цього питання міститься в газеті «ОП», 2014, № 11, с. 6 і 21. Урахуйте: сторновану суму відпускних відображаєте в таблиці 6 звіту з ЄСВ з КТН 10 і зі знаком «-».

І ще… Не забувайте, що відповідно до робочого графіка підприємства в табелі обліку робочого часу за формою № П-5, затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.2008 р. № 489, за дні військової служби працівнику проставляється позначка «ІН» (код «22»).

Нехай відпустка буде без «мобілізаційних» продовжень і перенесень!

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць