Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Підвищили премію працюючим держслужбовцям: чи є підстава для перерахунку пенсії

Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 20
Друк
У держоргані працював співробітник, який звільнився у зв’язку з виходом на пенсію держслужбовця. Цей пенсіонер просить надавати йому довідку про перерахунок пенсії для непрацюючих державних службовців станом на 1-ше число кожного місяця. Мотивує він це тим, що премія є частиною заробітної плати держслужбовця, а виплата її в більшому розмірі порівняно з попереднім місяцем підвищує загальний розмір зарплати, а це, у свою чергу, є підставою для перерахунку пенсії згідно з постановою № 865. Чи має право такий пенсіонер на перерахунок пенсії держслужбовця, якщо розмір щомісячної премії підвищується?

Згідно зі ст. 371 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-ХІІ у разі підвищення розміру зарплати працюючим держслужбовцям здійснюють перерахунок раніше призначеної пенсії. Такий перерахунок виконують виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до цього Закону до заробітної плати держслужбовців входять такі складові: посадовий оклад, премії, доплата за ранг, надбавка за вислугу років на держслужбі та інші надбавки. Після прочитання цього переліку стає зрозуміло, чому ваш колишній працівник — нинішній пенсіонер щомісяця просить довідку для перерахунку пенсії держслужбовця*: розмір премій з місяця в місяць може змінюватися як у бік збільшення, так і в бік зменшення.

* Форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію, затверджено постановою правління ПФУ від 04.09.2013 р. № 15-1.

Однак підвищення премій, так само як і підвищення різних надбавок (наприклад, надбавки за високі досягнення у праці), не є підставою для перерахунку раніше призначеної пенсії держслужбовця. Так, згідно з п. 4 постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 р. № 865 перерахунок пенсій здійснюють у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим держслужбовцям відповідно до рішення КМУ.

Розмір щомісячних премій працюючим держслужбовцям збільшується на підставі рішення керівника держоргану, а керівникам та їхнім заступникам — за рішенням органу вищого рівня. Джерелами їх виплати є фонд преміювання, створений у розмірі не менше 10 % посадових окладів, та економія фонду оплати праці. Погодьтеся — це явно не рішення Кабміну.

Останнє рішення Кабміну про підвищення посадових окладів працюючим держслужбовцям датувалося 1 лютого 2008 року (постанова КМУ від 06.02.2008 р. № 34). До сьогодні офіційного підвищення зарплати держслужбовців не було.

Таким чином, збільшення розміру премії держслужбовця за рішенням керівника держоргану не є підставою для перерахунку пенсії непрацюючим держслужбовцям. Пенсію такому пенсіонерові перераховувати не будуть.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць