Керівник гуртка використав усі дні щорічної відпустки: де «викроїти» дні для санаторію

В обраному У обране
Друк
Клименко Антоніна, начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 20

Керівник гуртка школи має право на щорічну ос­новну відпустку тривалістю 42 календарних дні і соціальну додаткову відпустку на дітей (як одинока мати) тривалістю 10 календарних днів. За поточний робочий рік (15.01.2014 р. — 14.01.2015 р.) працівниця скористалася соціальною додатковою відпусткою на дітей (04.07.2014 р. — 13.07.2014 р.) та щорічною основною відпусткою (14.07.2014 р. — 25.08.2014 р.) у повному обсязі.

У жовтні 2014 року працівниця звернулася до адміністрації закладу із проханням надати їй частину щорічної основної відпустки тривалістю 25 календарних днів з 27.10.2014 р. Ці дні відпочинку їй необхідні для поїздки до санаторію.

Чи можна надати працівниці щорічну основну відпустку у жовтні 2014 року за рахунок днів відпустки наступного робочого року (15.01.2015 р. — 14.01.2016 р.) в середині навчального року?

Щорічна основна відпустка надається працівникам за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон № 504).

Згідно зі ст. 10 вказаного Закону щорічна основ­на відпустка надається працівникові з таким розрахунком, щоб вона була використана, як правило, до закінчення робочого року. Цією статтею також установлено, що щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року.

Педагогічним працівникам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу (ч. 14 ст. 10 Закону № 504). Разом із тим надання педагогічним працівникам навчальних закладів щорічної основної відпустки або її частини протягом навчального року можливе у разі необхідності санаторно-курортного лікування, якщо це передбачено колективним договором (п. 2 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. № 346).

У колективному договорі можуть бути конкретизовані окремі положення щодо надання такої відпустки. За умови передбачення в колдоговорі положення щодо її обов’язковості адміністрація зобов’язана забезпечити виконання зазначеної домовленості сторін колдоговору.

Якщо ж в колективному договорі прописано, що відпустка у зв’язку з санаторно-курортним лікуванням може надаватися, то питання її надання в конкретному випадку вирішується за погодженням між керівником навчального закладу та працівником залежно від обставин, що склалися в закладі.

Важливо! Частина щорічної відпустки за майбутній робочий рік не може бути надана в поточному робочому році, за який працівниця вже використала щорічну основну відпустку повної тривалості, незалежно від того, що цю частину щорічної відпустки працівниця хоче використати для санаторно-курортного лікування.

Згідно з ч. 10 ст. 35 Закону України «Про загаль­нообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III у разі здійснення санаторно-курортного лікування застрахованій особі надається допомога по тимчасовій непрацездатності, якщо тривалість щорічної (основної та додаткової) відпустки недостатня для лікування та проїзду до санаторно-курортного закладу і назад.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (ст. 51 цього Закону).

Листок непрацездатності на період санаторно-курортного лікування видається до від’їзду в санаторно-курортний заклад на термін лікування та проїзду до цього санаторно-курортного закладу і назад, але з урахуванням тривалості щорічної (основної та додаткової) відпустки за наявності путівки, довідки з місця роботи про тривалість щорічної (основної та додаткової) відпустки та картки санаторно-курортного відбору (пп. 7.1 та 7.2 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455).

Тож зазначені нормативні акти також не передбачають можливості скористатися листком непрацездатності для отримання працівницею оплачуваного терміну її перебування у санаторно-курортному закладі*.

* Детальніше про це див. у коментарі редакції до листа виконавчої дирекції ФСС ТВП від 22.01.2014 р. № 04-29-164 // «ОП», 2014, № 7, с. 8. — Прим. ред.

Разом з тим для перебування у санаторно-курортному закладі можна скористатися відпусткою без збереження заробітної плати. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін може надаватися працівнику за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону № 504). А згідно з п. 11 ч. 1 ст. 25 Закону № 504 відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку працівникам для завершення санаторно-курортного лікування тривалістю, визначеною у медичному висновку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд