Триденна додаткова відпустка медпрацівникам: кому та за яких умов надають

В обраному У обране
Друк
Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Оплата праці Жовтень, 2014/№ 20
Дільничні лікарі-терапевти та лікарі-педіатри, лікарі загальної практики, дільничні медичні сестри та сестри сімейної медицини мають право на додаткову відпустку тривалістю 3 календарних дні. Чи можемо ми надавати цю відпустку зазначеним працівникам, якщо вони працюють на цих посадах менше трьох років або зараховані на ці посади на 0,25, 0,5 та 0,75 ставки (посадового окладу)?

Дійсно, додаткову оплачувану щорічну відпустку тривалістю 3 календарних дні надають, зокрема, керівникам амбулаторій та відділень сімейної медицини, дільничним лікарям-терапевтам та лікарям-педіатрам, лікарям загальної практики, дільничним медичним сестрам та сестрам сімейної медицини. Про це йдеться у п. «н» ч. 1 ст. 77 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.92 р. № 2801-XII. Головна умова: вони мають безперервний стаж роботи на зазначених посадах та в закладах понад три роки.

Зверніть увагу! Якщо зазначені медичні працівники працюють на таких посадах менше трьох років, права на додаткову відпустку за вказаною нормою вони не мають.

Підкреслимо, що основними критеріями для надання додаткової відпустки є стаж роботи на посадах та в закладах, вказаний у вищезгаданому пункті цього Закону. Тому відпустка надається медичним працівникам незалежно від того, працюють вони на повну ставку чи на умовах скороченого робочого дня (0,25, 0,5 або 0,75 ставки).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити