Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Працівник захворів у період спору про незаконне звільнення

Димитренко Світлана
Оплата праці Вересень, 2014/№ 17
Друк
Працівника установи незаконно звільнили 15.05.2014 р. Рішення про поновлення його на роботі суд прийняв 07.08.2014 р. Згідно з рішенням суду роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику середній заробіток за весь час вимушеного прогулу (з 16.05.2014 р. по 07.08.2014 р.). Працівник хворів з 04.08.2014 р. по 15.08.2014 р., що підтверджує наданий листок непрацездатності. Як оплатити дні хвороби працівника?

Відповідно до ч. 11 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою праце­здатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III (далі — Закон № 2240) у разі настання тимчасової непрацездатності застрахованої особи в період вирішення спору про незаконність її звільнення з роботи допомогу по тимчасовій непрацездатності надають за умови поновлення застрахованої особи на роботі з дня винесення такого рішення відповідним органом.

Причому повинні дотримуватися загальні правила оплати періоду хвороби (ч. 2 ст. 35 Закону № 2240):

— перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачує роботодавець згідно з Порядком оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженим постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 439;

— допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) починаючи з шостого дня хвороби за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи.

У ситуації, що розглядається, період хвороби працівника оплачується таким чином: 8 серпня — за рахунок коштів роботодавця, 11 — 15 серпня (5 робочих днів) — за рахунок коштів Фонду. 7 серпня як день хвороби не оплачується, оскільки в зазначеному випадку цей день оплачено за середнім заробітком як період вимушеного прогулу.

Середня зарплата для оплати працівнику періоду хвороби обчислюється виходячи із сум заробітної плати та оплати вимушеного прогулу, які припадають на місяці розрахункового періоду (абзац перший п. 7 і абзац третій п. 9 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266). Розрахунковим періодом є лютий — липень 2014 року.Для розрахунку середньоденної зарплати загальну суму виплат за розрахунковий період ділимо на загальну кількість фактично відпрацьованих працівником днів і робочих днів за графіком роботи установи (у періоді вимушеного прогулу).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі