Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Визначаємо педнавантаження після соцвідпустки для догляду за дитиною

Клименко Антоніна
Оплата праці Вересень, 2014/№ 17
Друк
До соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку учителька мала тижневе педагогічне навантаження 20 годин. У період її перебування у цій відпустці зменшилася кількість годин, передбачених навчальними планами для предмета, який вона викладає. Чи можна після виходу із зазначеної соцвідпустки такому учителю установити педнавантаження тривалістю 15 годин на тиждень? Чи можна повернути їй класне керівництво?

Питання розподілу педагогічного навантаження між педагогічними працівниками врегульовано в ряді законодавчих та нормативно-правових актів. Серед них — Закон України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 р. № 651-XIV (далі — Закон № 651), Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене постановою КМУ від 27.08.2010 р. № 778 (далі — Положення № 778), Примірний статут загальноосвітнього навчального закладу, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 29.04.2002 р. № 284 (далі — Примірний статут), Типові правила внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів, затверджені наказом Міністерства освіти України від 20.12.93 р. № 455 (далі — Типові правила), Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102), а також положення Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2011 — 2015 роки (далі — Угода).

Відповідно до ст. 25 Закону № 651 розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівником і затверджується відповідним органом управління освітою. Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності обсягом менше тарифної ставки, передбаченої ч. 1 цієї статті, встановлюється тільки за його згодою.

Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається відповідно до законодавства керівником закладу і затверджується у державних і комунальних закладах відповідним органом управління освітою, у приватних закладах — засновником (власником) (п. 81 Положення № 778 та п. 4.7 Примірного статуту).

Статтею 25 Закону № 651, п. 81 Положення № 778 та п. 4.7 Примірного статуту передбачено, що перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише в разі зміни кількості годин для вивчення окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням вимог законодавства про працю.

Разом з тим п. 63 Інструкції № 102 передбачено, що навчальне навантаження розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом.

Також установлено, що обсяг навчальної та іншої педагогічної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не обмежується.

Відповідно до п. 20 Типових правил керівник закладу освіти зобов’язаний довести до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році.

Якщо за певних обставин зменшується кількість годин на вивчення певної дисципліни, предмета, в тому числі і у зв’язку зі зменшенням кількості груп, класів тощо, тобто істотно змінюються умови праці, до яких можна віднес­ти зменшення педагогічного навантаження нижче норми на ставку, при його розподілі слід керуватися ст. 32 Кодексу законів про працю України.

Згідно з цією статтею у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою.

Важливо! Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, режиму роботи, най­менування посад, встановлення або скасування неповного робочого часу, тощо — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за п. 6 ст. 36 КЗпП.

Зазначені положення стосуються також педагогічних працівників — жінок, які перебували у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

При цьому відповідними положеннями Угоди рекомендовано керівникам закладів освіти:

при встановленні вчителям навчального навантаження на новий навчальний рік зберігати, як правило, його обсяг, а також дотримуватися принципу наступності роботи, викладання предметів у класах, групах (п. 6.3.1);

— установлювати педагогічним працівникам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, навчальне навантаження під час тарифікації на відповідний навчальний рік у обсязі не менше ставки. На період їх відпустки години навчального навантаження тимчасово передавати іншим вчителям. Після закінчення відпустки забезпечувати педагогічним працівникам навантаження, встановлене при тарифікації на початок навчального року (п. 6.3.2).

Згідно з п. 1.4 Угоди її положення діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти, науки та осіб, які навчаються та які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов’язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Тепер щодо оплати праці вчителів. Пунктом 68 Інструкції № 102 установлено, що місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в тому числі педучилищ (крім вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів), визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень.

Установлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Відповідні зміни у розподілі навчального навантаження, засвідчені наказом керівника, погодженим з виборним профспілковим органом, мають бути внесені також до тарифікаційного списку вчителів та інших працівників навчального закладу.

Слід наголосити, що погодинна оплата праці вчителів допускається лише при оплаті за години заміщення тимчасово відсутніх через хворобу або з інших причин вчителів, яке тривало не більше двох місяців. Якщо заміщення тривало понад два місяці, то оплата праці педагогічного працівника провадиться з першого дня заміщення за всі години фактичного педагогічного навантаження в порядку, передбаченому п. 68 Інструкції № 102, тобто за тарифікацією.

Таким чином, при встановленні працівнику навчального навантаження на кожен навчальний рік під час перебування у відпустці для догляду за дитиною та за період перебування у відпустці, пов’язаній з вагітністю та пологами, мало бути збережено його обсяг з дотриманням принципу наступності роботи, зокрема і виконання обов’язків класного керівника. При виході з такої відпустки обсяг навантаження має відповідати встановленому під час тарифікації.

Зменшення обсягу навчального навантаження, але не менше норми на ставку, могло відбуватися лише з об’єктивних причин із попередженням працівника про це не пізніше як за два місяці до змін, а саме у кінці навчального року до надання відпустки педагогічним працівникам.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць