Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Доплата за науковий ступінь медпрацівникам: за яких умов можна встановити

Гавриленко Лідія
Оплата праці Вересень, 2014/№ 17
Друк
Які нормативні документи регламентують умови встановлення доплати за науковий ступінь медичним працівникам?

Питання встановлення доплати за науковий ступінь врегульовано Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі — Умови).

Пунктом 3.3 розд. 3 «Доплати» зазначених Умов визначено, що працівникам щомісячно встановлюються доплати до посадового окладу за науковий ступінь доктора наук у граничному розмірі 25 %, кандидата наук — у граничному розмірі 15 % посадового окладу.

Доплати за науковий ступінь провадяться як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, залежно від обсягу фактично виконаної роботи. Доплати за науковий ступінь встановлюються до посадового окладу з урахуванням підвищень (п. 3.5 Умов).

Зазначені доплати встановлюються працівникам, якщо їхня діяльність за профілем (медична, фармацевтична, наукова тощо) збігається з науковим ступенем. Відповідність наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником установи, закладу.

Основними нормативними актами з цього питання є:

— Основи законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-XII (далі — Основи);

— наказ МОЗ «Про затвердження переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю» від 25.12.92 р. № 195 (далі — наказ № 195);

— наказ МОЗ «Про затвердження переліків закладів охорони здоров’я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров’я» від 28.02.2002 р. № 385;

— наказ МОЗ «Про подальше удосконалення атестації лікарів» від 19.12.97 р. № 359 (далі — наказ № 359);

— Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників системи охорони здоров’я, випуск 78 «Охорона здоров’я», затверджений наказом МОЗ від 29.03.2002 р. № 117 (далі — Випуск 78 Довідника);

— наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про затвердження Переліку наукових спеціальностей» від 14.09.2011 р. № 1057 (далі — наказ № 1057).

Статтею 74 Основ визначено, що медичною і фармацевтичною діяльністю можуть займатися особи, які мають відповідну спеціальну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам. Єдині кваліфікаційні вимоги до осіб, які займаються певними видами медичної і фармацевтичної діяльності, встановлюються Міністерством охорони здоров’я України. Такі вимоги встановлені наказом № 195 і Випуском 78 Довідника.

Так, робота на посадах лікарів вимагає від працівника наявності повної вищої освіти за напрямом підготовки «Медицина» за однією з лікарських спеціальностей, передбачених наказом № 359, проходження інтернатури за відповідною спеціальністю з отриманням сертифіката лікаря-спеціаліста, що підтверджує зайняття медичною діяльністю.

Відповідність наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається на підставі Переліку наукових спеціальностей, затвердженого наказом № 1057.

Цим Переліком під шифром 14 передбачено розділ «Медичні науки», до складу яких включено медичні спеціальності.

Слід зазначити, що лікарям за будь-якою лікарською спеціальністю (посадою) здійснюється доплата за науковий ступінь кандидата або доктора медичних наук, якщо наукова спеціальність, за якою працівник захистив дисертацію, передбачена розділом «Медичні науки».

Так, наприклад, лікар-кардіолог, який займається медичною діяльністю у кардіологічному диспансері, захистив наукову дисертацію та отримав науковий ступінь за спеціальністю «Клінічна фармакологія» (шифр 14.01.28), яка передбачена наказом № 1057 як медична галузь. Цьому лікарю встановлюється доплата за науковий ступінь кандидата медичних наук у розмірі до 15 відсотків посадового окладу.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць