Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Що нового в атестації педпрацівників сфери культури: «знімаємо вершки»

Ольховська Олександра, експерт з питань оплати праці (e-mail: ot@id.factor.ua)
Оплата праці Вересень, 2014/№ 18
Друк
Положення про атестацію педпрацівників, які викладають в закладах освіти сфери культури, зазнало змін*. Вони принесли багато цікавого. Заінтриговані? Тоді нам з вами по дорозі!

Вам здаються знайомими наведені нижче нововведення. І це не дивно! Рік назад ми з вами розглядали подібні зміни до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930 (далі — Типове положення № 930), яке стосується усіх педпрацівників (див. «ОП», 2013, № 17, с. 9). Оскільки Положення про атестацію педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури, затверджене наказом Міністерства культури України від 31.10.2011 р. № 75 (далі — Положення № 75), ґрунтується на Типовому положенні № 930, дивуватися аналогічності змін до них не треба. Але Положення № 75 має і специфічні моменти, притаманні галузі культури. Тому у цій статті у центрі уваги — атестація керівних кадрів і педпрацівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури.

Керівні кадри, готуйтеся атестуватися! Під керівними кадрами слід розуміти керівника закладу та його заступників (п. 1.1 Положення № 75). Розглянемо випадки проходження ними атестації.

Спочатку умовно виділимо попередню атестацію. Її проходить особа перед призначенням на посаду керівника закладу (п. 1.16 Положення № 75). Коли проводять таку атестацію? Відповідь містить п. 3.7 Положення № 75: атестацію особи, яка претендує на посаду керівника, проводять протягом місяця від дня подання необхідних документів до атестаційної комісії. Такими документами, зокрема, є подання органу управління сфери культури, до повноважень якого належать призначення на посаду і звільнення з посади керівників, та атестаційний лист.

Крім того, Положення № 75 приписує атестаційній комісії перевірити, чи відповідають керівники та їх заступники займаним посадам. З якою періодичністю проводять атестацію? Положення № 75 не містить окремих приписів із цього приводу. Тому скоріше за все для керівних кадрів частота проведення такої атестації така сама, як і при черговій атестації інших педпрацівників — один раз на п’ять років (п. 1.7 Положення № 75). Здійснюють чергову атестацію керівних кадрів до 25 квітня відповідного року.

Не омине керівних кадрів участь бути атестованими позачергово. Якщо вони виконуватимуть свої посадові обов’язки неналежним чином, то орган управління сфери культури може ініціювати питання їх позачергової атестації (п. 1.11 Положення № 75).

Зауважимо, що атестацію керівних кадрів проводять атестаційні комісії 3-го та 4-го рівнів. Зверніть увагу! Департаменти (управління) культури до 01.09.2018 р. повинні забезпечити організацію та проведення атестації керівників навчальних закладів культури і мистецтв, призначених до набрання чинності наказом № 621.

Атестація та суміщення (сумісництво). Тут відзначимо, про зміни, внесені до п. 1.19 Положення № 75. По-перше, педпрацівники, які суміщають посади, зокрема керівника та викладача, атестують окремо за кожною посадою. По-друге, педпрацівників, які працюють за сумісництвом та обіймають однакові з основним місцем роботи посади, атестують за основним місцем роботи.

Інші зміни. Також внесли зміни до пунктів Положення № 75, які стосуються: проведення позачергової атестації (пп. 1.10 та 1.11), повноважень атестаційних комісій (пп. 2.5 — 2.8, п.п. 3.10.1), оскарження рішення атестаційної комісії (пп. 7.7 та 7.10). Важливо! Викладені у новій редакції додатки до Положення № 75 (заява про проведення атестації, атестаційний лист та протоколи).

 

* Зміни внесені наказом Міністерства культури України від 07.08.2014 р. № 621 (далі — наказ № 621). Наказ набув чинності 19.09.2014 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі