Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Лікарняні нараховано звільненому працівнику: чи справляти ЄСВ

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб Державної фіскальної служби України
Оплата праці Вересень, 2014/№ 18
Друк
Працівник установи, перебуваючи на лікарняному, був звільнений 05.09.2014 р. на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП. Тимчасова непрацездатність тривала після звільнення та закінчилася 12.09.2014 р. Листок непрацездатності було надано до установи для оплати 15.09.2014 р. Як справляти єдиний внесок на загально­обов’яз­кове державне соціальне страхування, якщо лікарняні нараховано вже звільненому працівнику?

Порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 455 (далі — Інструкція № 455).

Згідно зі ст. 4 Закону № 2464 та п. 2.1 Інструкції № 455 платниками ЄСВ, зокрема, є:

— роботодавці, у тому числі підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, фізичні особи — підприємці, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;

— працівники, які працюють у згаданих вище юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством.

Колишні роботодавці та звільнені працівники серед платників не зазначені.

Разом з тим відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону № 2464 і п.п. 4 п. 4.3 Інструкції № 455 для осіб, яким після звільнення нараховано зарплату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду — середню зарплату за вимушений прогул, установлено спеціальний порядок нарахування ЄСВ. Таким особам ЄСВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення зарплати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які її нараховано.

Описаний вище порядок не поширюється на виплати за невідпрацьований час, нараховані працівникам після їх звільнення. Тому такі виплати не обкладаються ЄСВ ні в частині нарахувань, ні в частині утримань.

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності не включається до фонду оплати праці (п. 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. № 5). У зв’язку з цим суми лікарняних, нараховані особі, яка вже не перебуває у трудових відносинах із установою, не включаються до бази справляння ЄСВ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць