Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Іногородній працівник приніс лікарняний листок: прискіпливо вдивляємось у місце його видачі

Бєлєвцова Людмила, експерт з питань оплати праці (e-mail: l.belevtsova@id.factor.ua)
Оплата праці Вересень, 2014/№ 18
Друк
Працівник згідно з відміткою у паспорті прописаний у місті Рівне, але останні п’ять років він постійно проживає та працює в місті Львів. У вересні цей працівник перебував у щорічній відпустці та захворів. У цьому ж місяці він надав листок непрацездатності, оформлений за місцем своєї прописки. Чи зобов’язана наша установа оплатити такий лікарняний? Чи повинні у листку непрацездатності стояти додаткові реквізити (наприклад, дозвіл головного лікаря рівненської лікарні)?

Почнемо з нагадування: у «власті» комісії із соціального страхування установи (організації, закладу, підприємства) прийняти рішення про оплату лікарняного або ж відмовити в матеріальному забезпеченні. І правильність заповнення листків непрацездатності (далі — ЛН) через хворобу — під її пильним оком. Це стосується й реквізиту ЛН щодо місця знаходження закладу охорони здоров’я, який його видав.

Де найчастіше працівникам видають ЛН? Лікуючим лікарем (фельдшером) в амбулаторно-поліклінічних закладах за місцем проживання чи роботи ( п. 1.9 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455, далі — Інструкція № 455).

Зверніть увагу! Видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюється лікуючим лікарем (фельдшером) при пред’явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного (п. 1.6 Інструкції № 455).

При цьому зауважимо, що відомості про місце проживання особи зазначені у паспорті громадянина України (п. 1.2 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 р. № 1077).

Тобто працівник при оформленні ЛН пред’являє паспорт, в якому міститься відмітка про його прописку. Якщо місце такої прописки співпадає з місцем знаходження закріпленого до нього закладу охорони здоров’я, то йдеться про видачу ЛН за місцем проживання.

Також зауважимо, що лікар обов’язково вказує місце роботи (назву установи або підприємства) в ЛН. Виходить, що працівник, який має відмітку у паспорті про проживання, наприклад, у місті Рівне, може отримати ЛН за місцем роботи — у Львові.

Резюмуємо: працівник самостійно вирішує, до якого закладу охорони здоров’я йому звернутися — за місцем проживання або роботи. Та чи необхідні додаткові реквізити на бланку ЛН, якщо працівник, працюючи в одному населеному пункті, оформлює ЛН за місцем своєї прописки за паспортом? Відповідь однозначна — ні. Причина: п. 1.9 Інструкції № 455 не висуває вимог до додаткових реквізитів (дозволу головного лікаря) при видачі ЛН за місцем проживання чи роботи. Наш висновок підкріплений листом ФСС ТВП від 06.09.2013 р. № 04-29-2393.

Працівник захворів під час відрядження або санаторно-курортного лікування, відпустки в населеному пункті, який відрізняється від місця проживання чи роботи? Тоді для отримання ЛН за місцем настання тимчасової непрацездатності йому доведеться «попотіти». Так, підпису лікуючого лікаря та його печатки, а також печатки закладу охорони здоров’я тут замало.

ЛН за місцем тимчасового перебування працівника видають з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на число днів непрацездатності. Він в обов’язковому порядку засвідчується підписом головлікаря (підпис проставляється у графі «Видачу листка непрацездатності дозволяю») та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу (п. 1.10 Інструкції № 455 і п. 3.8 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС ТВП та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 р. № 532/274/136-ос/1406).

Важливо! Якщо тимчасова непрацездатність настала під час щорічної (основної та додаткової) відпустки, то така відпустка повинна бути перенесена або подовжена (ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць