Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як ввести у штат лікаря-інтерна

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Оплата праці Вересень, 2014/№ 18
Друк
Лікар-епідеміолог перебуває у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи можна на його посаду прийняти лікаря-інтерна, який ще не має спеціальності? Як правильно зарахувати у штат лікаря-інтерна?

По суті, інтернатуру розглядають як післядипломну підготовку випускників усіх факультетів медичних вищих закладів освіти III — IV рівнів акредитації (п. 1.1 Положення про порядок проведення атестації лікарів, затвердженого наказом МОЗ від 19.12.97 р. № 359, Положення про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III — IV рівнів акредитації, медичних факультетів університетів, затверджене наказом МОЗ від 19.09.96 р. № 291). Після закінчення інтернатури лікарів-інтернів атестують для присвоєння звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності. Підтверджує таке звання сертифікат. Тільки з цього моменту лікар може працювати на посаді, що відповідає його спеціальності.

Важливо! Оскільки лікар-інтерн ще не має спеціальності, то його не можна прийняти на посаду лікаря-епідеміолога.

Лікаря-інтерна зараховують до штату закладу охорони здоров’я саме на посаду «лікар-інтерн». На практиці можливі два варіанти такого введення у штат. Один із них прописаний у наказі МОЗ «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 р. № 33: посади лікарів-інтернів можуть уводитись у закладах за рішенням органу охорони здоров’я понад посади лікарів, установлених лікарнею за цими штатними нормативами.

Оскільки лікарям-інтернам також виплачують заробітну плату, то виділити кошти на неї понад установлений обсяг досить проблематично. Тому на практиці використовують інший спосіб введення у штат лікаря-інтерна. Якщо у штаті закладу немає посади лікаря-інтерна, цю посаду вводять за відомістю заміни замість будь-якої лікарської посади на період проходження випускником інтернатури.

У ситуації, наведеній у запитанні, можна обрати будь-який із згаданих способів. Проте майте на увазі, що виводити поза штат посаду працівниці (у цьому випадку — лікаря-епідеміолога), яка перебуває у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, не можна. Підстава: така посада не є вакантною і виводити її зі штату не дозволяється (лист Мінсоцполітики від 16.05.2012 р. № 158/13/133-12).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць