Теми статей
Обрати теми

Фахівець з фізичної реабілітації: працеоплатні тонкощі

Гавриленко Лідія, головний спеціаліст з питань соціально-економічного захисту ЦК Профспілки працівників охорони здоров’я України
Інструктор ЛФК дошкільного навчального закладу компенсуючого типу для дітей з вадами опорно-рухового апарату (де є й інваліди) перейшов на посаду фахівця з фізичної реабілітації. За якою спеціальністю має атестуватися такий працівник? На щорічну відпустку якої тривалості він має право після переходу? Чи має він право на надбавку за вислугу років?

Класифікатором професій ДК 003:2010, затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327, систематизовано назви професій за класами з урахуванням кваліфікаційного рівня робіт, що виконуються. Так професійна назва роботи «фахівець з фізичної реабілітації» відповідає коду класифікатора 3226. Кваліфікаційні вимоги до цього фахівця затверджено Довідником кваліфікаційнихарактеристик професій працівників. Випуск 80 «Соціальні послуги», затвердженим наказом Мінпраці від 14.10.2005 р. № 324.

Ці кваліфікаційні вимоги передбачають наявність базової або неповної вищої освіти відповідного напряму (бакалавр або молодший спеціаліст) та спеціалізації за напрямом підготовки «фізична реабілітація».

Зверніть увагу! Зазначені фахівці можуть працювати в системі соціального захисту населення та освіти на посадах, які виповідають зазначеним кваліфікаційним вимогам.

Залежно від займаної посади їм і встановлюються посадові оклади: у системі соціального захисту населення — за п.п. 2.2.12 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519, у системі освіти — за наказами Міносвіти.

До них застосовуються норми тривалості роботи, установлені наказом Мінпраці «Про встановлення тривалості роботи та педагогічного навантаження для окремих категорій працівників закладів та установ соціального захисту населення» від 12.02.2007 р. № 44.

Атестація фахівців з фізичної реабілітації здійснюється відповідно до Порядку атестації соціальних працівників, інших фахівців, що надають соціальні та реабілітаційні послуги, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 01.10.2012 р. № 612. Цим Порядком передбачено, що атестації підлягають: «фахівці з фізичної реабілітації», «фахівці з фізичної реабілітації І категорії» та «фахівці з фізичної реабілітації ІІ категорії».

Тривалість щорічної основної відпустки фахівця з фізичної реабілітації становить 24 календарні дні (ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР). А ось право на щорічну додаткову відпустку визначено ст. 7 та 8 цього Закону та Списками, наведеними у додатках до постанови КМУ від 17.11.97 р. № 1290. Якщо фахівці з фізичної реабілітації працюють на посадах та в закладах, наведених у додатках до цієї постанови, то вони мають право на додаткову відпустку.

Виплата надбавки за вислугу років передбачена для фахівців з фізичної реабілітації Порядком виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 15.06.2011 р. № 239. Така надбавка виплачується зазначеним фахівцям, якщо умови оплати їх праці визначаються відповідно до умов оплати праці працівників державних і комунальних установ соціального захисту населення. Розмір щомісячної надбавки залежить від стажу роботи і встановлюється у таких розмірах: понад 3 роки роботи — 10 %, понад 10 років — 20 % та понад 20 років — 30 % посадового окладу з урахуванням підвищень.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі