Відповідність «регалій» профілю діяльності: хто визначає для установлення доплат

В обраному У обране
Друк
Ткаченко Оксана, начальник відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування
Оплата праці Грудень, 2015/№ 23
Хто має брати на себе відповідальність за визначення відповідності вченого звання профілю діяльності працівника вищого навчального закладу (наприклад, вченого звання професора профілю діяльності вченого секретаря) для встановлення йому відповідної доплати? Між керівником навчального закладу та керівником кадрової служби виникло непорозуміння з цього приводу.

Умови оплати праці, встановлення надбавок і доплат, зокрема за вчене звання, працівникам бюджетної сфери визначені постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 р. № 1298.

Відповідно до п.п. «в» п.п. 3 п. 3 цієї постанови працівникам, які мають вчені звання, встановлюється відповідна доплата. Так, за вчене звання професора передбачено встановлення доплати у граничному розмірі 33 % посадового окладу (ставки заробітної плати).

Слід зазначити, що така доплата встановлюється працівникові за обов’язкової умови: якщо його діяльність за профілем збігається з його вченим званням. Увага! Відповідність вченого звання профілю діяльності працівника на займаній посаді визначає керівник установи.

Висновок: Враховуючи складність визначення керівником установи відповідності вченого звання професора профілю діяльності вченого секретаря, радимо керівнику установи включити це питання до порядку денного та обговорити його на засіданні вченої ради. Проте ще раз наголошуємо: відповідальність за встановлення працівникам закладу (установи) доплат та надбавок несе керівник закладу (установи).
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд