За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного навчального закладу до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому самому закладі, зберігаються присвоєні кваліфікаційні категорії (тарифні розряди) та педагогічні звання до наступної атестації ( п. 3.27 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН від 06.10.2010 р. № 930, далі — Типове положення).
Також у згаданому пункті вказано: за педагогічними працівниками, які переходять на посади методистів, вихователів-методистів, зберігаються присвоєні попередньою атестацією кваліфікаційні категорії. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після переходу на посаду методиста або вихователя-методиста.
При переході педагогічного працівника з методичної установи на педагогічні посади до навчального закладу за ним зберігається присвоєна раніше кваліфікаційна категорія до наступної атестації.
Важливо! Цим пунктом не встановлено умови, що при переході педагогічного працівника з одного навчального закладу до іншого не може «вклинюватися» будь-яка інша діяльність.
Пунктом 3.22 Типового положення передбачено: за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.
Висновок: За методистом позашкільного навчального закладу має зберігатися до наступної атестації вища кваліфікаційна категорія, присвоєна за наслідками атестації під час роботи на посаді методиста в Інституті післядипломної педагогічної освіти.