Теми статей
Обрати теми

Середній заробіток мобілізованих і ЄСВ

Світлана КЕПІНА, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
Установа нараховує, виплачує середній заробіток мобілізованим працівникам, а потім отри- мує компенсацію за нього з бюджету. Чи потрібно в цьому випадку справляти ЄСВ із сум середнього заробітку мобілізованих, а потім при отриманні компенсації сторнувати раніше нараховані суми внеску? (м. Київ)

Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, зберігається місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на момент призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій з бюджету в межах середнього заробітку здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Компенсація середньої заробітної плати підприємствам, яка виплачується працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється з урахуванням норм Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105 (далі — Порядок № 105). Роботодавець нараховує та виплачує мобілізованому працівнику середній заробіток, а потім отримує його компенсацію з бюджету.

Частиною 7 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI установлено право роботодавця не справляти ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ураховуючи наведене, установи, які прийняли рішення отримувати з бюджету компенсацію середнього заробітку мобілізованим працівникам та подали до органів соцзахисту населення інформацію про фактичні витрати на зазначені цілі, мають право не справляти ЄСВ із суми такого заробітку, якщо його виплата здійснюється відповідно до вимог Порядку № 105 за рахунок коштів установи до отримання компенсації*.

* Про те, що можна не справляти ЄСВ із середнього заробітку, який компенсують з бюджету, незалежно від строку його фактичної виплати (до отримання компенсації з бюджету за рахунок власних коштів або після) ми вже зазначали (див. «ОП», 2015, № 11, с. 23). Тепер це податківці підтверджують не тільки на словах, а й у письмовій консультації. — Прим. ред.

Суму нарахованого мобілізованим працівникам середнього заробітку, який компенсується з бюджету, відображайте у графі 17 таблиці 6 Звіту за формою № Д4. При цьому у графі 9 зазначайте код категорії застрахованої особи «48».

Теги ЄСВ
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі