(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/8
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2015/№ 21

Прийняття на роботу в місяці законодавчого підвищення окладів: місяць — базовий для зарплатної індексації

http://tinyurl.com/y4wfcdy4
У вересні 2015 року законодавчо збільшили розмір мінімальної заробітної плати. Цього ж місяця збільшено посадові оклади всіх працівників установ і закладів бюджетної сфери (оклади за ЄТС). Чи буде цей місяць базовим для працівників, прийнятих на роботу (не за переведенням) у вересні 2015 року? Як бути органам влади та органам місцевого самоврядування, де оклади «підтягнули» до нового розміру мінзарплати тільки тим, у кого вони виявилися менше нової «мінімалки»? А якщо госп розрахункове підприємство у вересні 2015 року збільшує оклади всім працівникам або ж не збільшує оклади, то що робити з «новачками» в такому місяці? (м. Харків)

У загальному випадку для індексації заробітної плати «новачків» застосовують спеціальну норму — абз. 3 п. 101 Порядку № 1078*. Нею встановлено, що обчислення індексу споживчих цін для індексації зарплати новоприйнятих працівників здійснюють з місяця прийняття працівника на роботу. Тому величину приросту індексу визначаємо з урахуванням індексу інфляції місяця прийняття на роботу. Такий підхід застосовують у всіх місяцях, коли не відбувається підвищення посадових окладів на законодавчому рівні.

* Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078. — Прим. ред.

Водночас слід ураховувати й норму п. 5 Порядку № 1078. Так, у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим (абз. 1 п. 5 Порядку № 1078).

Якщо в результаті підвищення розмірів мінімальних соцгарантій (мінзарплати) не відбувається збільшення грошового доходу (виплат, що є об’єктами індексації згідно з п. 2 Порядку № 1078), то базовий місяць не змінюється (абз. 2 п. 5 цього Порядку).

Місяць, в якому збільшується посадовий оклад працівника, — завжди базовий. Тому якщо в результаті законодавчого підвищення мінзарплати відбувається збільшення окладів за посадами на підприємстві (в установі, організації, закладі), такий місяць буде базовим як для працівників, які на момент підвищення посадових окладів працюють на підприємстві (в установі, організації), так і для працівників, прийнятих на роботу цього місяця.

Отже, вересень 2015 року (місяць законодавчого підвищення окладів) є базовим і для працюючих, і для «новачків», прийнятих цього місяця:

— для посад усіх тарифних розрядів з окладами за ЄТС (окремі галузі бюджетної сфери — підвищено оклади згідно з постановою КМУ від 16.09.2015 р. № 731);

— для посад, оклади за якими встановлено на рівні «мінімалки» (органи влади та місцевого самоврядування — нові розміри мінзарплати відповідно до Закону України від 17.09.2015 р. № 704-VІІІ).

Якщо у вересні 2015 року госпрозрахункове підприємство підвищує посадові оклади працівників (упроваджує нову схему посадових окладів, розраховану з нового розміру мінзарплати), цей місяць також буде базовим і для працюючих, і для новоприйнятих цього місяця працівників.

У всіх інших місяцях (коли не підвищуються посадові оклади працівників на законодавчому рівні) для «новачків» застосовують абз. 3 п. 101 Порядку № 1078. Наприклад, для працівників, прийнятих у жовтні 2015 року, індекс споживчих цін наростаючим підсумком розраховують з місяця прийняття (тобто з урахуванням індексу інфляції жовтня 2015 року). Для визначення права на поточну індексацію в щомісячній таблиці для них орієнтуються на місяць, що передує місяцю прийняття працівника на роботу (у цьому випадку орієнтиром буде вересень 2015 року).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Індексація зарплати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті