(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 21
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/16
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2015/№ 22

«За того парня», або Доплата за «відсутнього»: чи враховувати для індексації в місяці підвищення окладу

У вересні 2015 року працівнику підвищили посадовий оклад. Цей місяць став базовим для нього. У вересні працівник також виконував обов’язки тимчасово відсутнього колеги, який хворів з 7 по 30 вересня, з доплатою в розмірі 20 % від посадового окладу. Чи враховувати таку доплату при порівняльних розрахунках (зарплати до і після підвищення) з метою індексації вересневої зар плати? (Дніпропетровська обл.)

Місяць підвищення окладу — завжди базовий для працівника з метою індексації зарплати, причому незалежно від суми підвищення окладу і від того, на яку частину ставки зайнятий працівник. Щоб визначити право на подальшу індексацію зарплати, у базовому місяці ми порівнюємо суми зарплатного підвищення та належні суми індексації.

У п. 5 Порядку № 1078* передбачено, що місяць, в якому підвищуються грошові доходи у зв’язку з:

* Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 р. № 1078.

— розширенням зони обслуговування;

— збільшенням обсягу робіт;

— суміщенням професій (посад);

— виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника;

— оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві;

— збільшенням розміру премії,

не вважають базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації (якщо не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)).

Оскільки з вересня 2015 року у працівника підвищено посадовий оклад, то цей місяць став базовим. У такому разі при визначенні суми підвищення зарплати враховують усі складові заробітної плати, у тому числі і зазначені вище** в п. 5 Порядку № 1078.

** Див. лист Мінсоцполітики від 07.10.2015 р. № 263/10/136-15 // «ОП», 2015, № 20, с. 4. — Прим. ред.

Винятком буде доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (доплата в розмірі різниці окладів для випадків тимчасового заступництва), якщо підвищення зарплати у зв’язку з її встановленням має тимчасовий і разовий характер.

У вашій ситуації при проведенні порівняльних розрахунків у базовому місяці доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника враховувати не потрібно.

Для інших випадків, коли таку доплату встановлюють на період заздалегідь відомої тривалої відсутності працівника (не менше року), її потрібно врахувати при проведенні порівняльних розрахунків у базовому місяці. Наприклад, у вересні 2015 року одна з працівниць іде у відпустку для догляду за дитиною до трьох років. Її обов’язки (частину обов’язків) на період відсутності було покладено на іншого працівника з установленням йому доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутньої працівниці. Для такої ситуації можна вважати, що доплату встановлюють працівнику на тривалий час (виплачуватимуть щомісячно), тому її (доплату) враховують як зарплатну складову при порівнянні зарплати в місяці підвищення окладу.

індексація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті